احمد نورانی

۲۰ فروردین ۱۴۰۳

آیا استفاده اداری از ملک مسکونی جرم است؟

استفاده تجاری یا اداری از محل مسکونی ممنوع بوده و از طریق کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری پیگیری می شود، مگر درخصوص دایر کردن دفتر وکالت، مطب، دفتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق، دفتر روزنامه و مجله و دفتر مهندسی به وسیله مالک.

به نقل از خبرگزاری میزان/ طبق قانون شهرداری، چنانچه برخلاف مفاد پروانه ساختمانی، در منطقه مسکونی محل تجاری یا اداری دایر شود شهرداری موضوع را از طریق کمیسیون ماده ۱۰۰ پیگیری می‌کند.

یاسر آل غالب وکیل دادگستری در خصوص ضمانت اجرا این تخلف چنین بیان داشته: با اثبات تخلف، کمیسیون در مورد تعطیلی محل تصمیم خواهد گرفت. اگر متخلف پس از تعطیلی محل از تعطیل کردن آن خودداری کند، محل توسط مامورین شهرداری پلمپ می‌شود.

کسی که با علم و اطلاع از پلمپ، از آن استفاده تجاری کند مطابق ماده ۵۴۳ قانون مجازات اسلامی به حبس از ۳ ماه تا ۲ سال محکوم می‌گردد.

این درحالی است که دایر کردن دفتر وکالت، مطب، دفتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق، دفتر روزنامه و مجله و دفتر مهندسی به وسیله مالک از نظر این قانون استفاده تجاری محسوب نمی‌شود.

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

معافیت مالیاتی محصولات زنبور عسل

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی  مجلس با اصل استفساریه جزء یک بند الف ماده ۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده

هنر شنیدن

صدایی که شنیدن آن را می توان از نو  شنید  و با گوش های  هنرمندانه دوباره به آن گوش سپرد. این هنر خوب شنیدن از

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *