احمد نورانی

۲۹ مهر ۱۴۰۲

انهدام یک شبکه کار چاق‌کنی به سرپرستی یک زن در استان مرکزی

سید عبدالمهدی موسوی رئیس کل دادگستری استان مرکزی با اشاره به انهدام یک شبکه کار چاق‌کنی به سرپرستی یک زن گفت: این زن که اهل و ساکن تهران است خود را وکیل دادگستری معرفی و با ادعای ارتباط با قضات دیوان عالی کشور با یکی از خانواده‌های محکوم به اعدام ارتباط گرفته و با طرح عناوین مذکور و تعهد به اخذ یک درجه تخفیف مبلغ حدود ۳ میلیارد و یکصد میلیون تومان دریافت کرده بود.

این در حالی است که این فرد هیچ اقدامی در پرونده مربوطه انجام نداده و حکم اعدام اجرا شد.

با رصد و پیگیری حفاظت و اطلاعات دادگستری استان مرکزی مشخص شد فرد مذکور و مرتبطین وی هیچ اعمال نفوذی در مجموعه دستگاه قضایی نداشتند و صرفا با شگرد‌های مختلف سوء استفاده از شرایط روحی خانواده محکوم به اخاذی مبادرت کرده‌اند.

با همکاری حفاظت مرکز قوه قضاییه ۴ نفر از متهمین دستگیر و با قرار بازداشت موقت به زندان معرفی و پرونده در حال رسیدگی در یکی از شعب بازپرسی است.

متهم در پرونده دیگری نیز ادعای اعمال نفوذ داشته، این موضوع نیز در حال بررسی و تکمیل فرایند تحقیقات است.

 وی از مراجعان به مجتمع‌های قضایی استان خواست فریب مدعیان نفوذ در دستگاه قضایی را نخورده و پرونده خود را از مسیر قانونی دنبال کنند.

هم استانی‌ها می‌توانند از طریق سامانه تلفنی ۱۵۸۰ در شناسایی سوء جریان‌های مالی، فساد اداری و مدعیان نفوذ در دستگاه قضایی و سازمان‌های تابعه قوه قضاییه در استان با حفاظت و اطلاعات دادگستری استان مرکزی همکاری کنند./ میزان

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

ادله اثبات دعوا (علم قاضی)

بازپرس دادسرای ویژه امور جنایی و جرایم امنیتی شیراز در یادداشتی به موضوع علم قاضی به عنوان یکی از ادله اثبات دعوا پرداخت. در این

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *