احمد نورانی

۲۴ آبان ۱۴۰۲

باند جعل اسناد رسمی جهت دریافت وام ازدواج در مازندران منهدم شد

رئیس کل دادگستری مازندران گفت: با تلاش مامورین حفاظت و اطلاعات دادگستری استان، باند جعل اسناد رسمی برای دریافت وام ازدواج، در ساری منهدم و یکی از متهمین پرونده در راستای قرار تامین کیفری صادره، روانه زندان شد.  

خبرگزاری میزان- حجت‌الاسلام والمسلمین محمدصادق اکبری با اشاره به انهدام یک باند جعل اسناد رسمی که جهت دریافت وام ازدواج فعالیت می‌کرد، گفت: شخصی با مراجعه به یکی از دفاتر ازدواج و طلاق در ساری و ارائه تعداد ۱۷۴ فقره شناسنامه درخواست اجرای ثبت واقعه ازدواج را داشته است.

رئیس کل دادگستری مازندران ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع، کارشناسان حفاظت و اطلاعات دادگستری استان به دفتر ازدواج موصوف، مراجعه و با بررسی مستندات موجود و استعلام از اداره کل ثبت احوال استان، مطلع شدند که طلاق هیچ یک از زوجین در سامانه مربوط ثبت نشده و حتی آرای طلاق مندرج در طلاق، نامه و آثار مهر‌های مندرج در ذیل آن، ساختگی و فاقد هرگونه اعتبار قانونی بوده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین اکبری افزود: اظهارات شخص مذکور و چند نفر از مرتبطان، حکایت از آن دارد که کلیه شناسنامه‌ها توسط شخص دیگری جمع‌آوری و جهت ثبت مجدد واقعه ازدواج و اخذ وام به مرکز استان ارسال شد و این در حالی است که هیچ یک از زوجین در محل حضور نداشته و از طریق اعطای وکالت به اشخاص دیگر، پیگیر انجام امر غیرقانونی بودند.

رئیس کل دادگستری استان مازندران ادامه داد: ضمن تشکیل پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان، متهم اصلی بابت ارتکاب جعل اسناد رسمی و استفاده از اسناد مجعول تحت تعقیب کیفری قرار گرفته و به لحاظ عجز از تودیع وثیقه، به بازداشتگاه قانونی اعزام شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین اکبری با تاکید با برخورد قاطع دستگاه قضایی استان با همه مصادیق فساد و مقابله قانونی با مراکز فسادزا، خاطرنشان کرد: مرحله تحقیقات مقدماتی پرونده جهت تکمیل ادله اثباتی و شناسایی سایر متهمان، در حال انجام است.

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

سرقت ۴۵ خودرو در تهران با جرثقیل

رئیس پلیس آگاهی تهران: مأموران پلیس با انجام اقدامات اطلاعاتی، اقدام به شناسایی ۱۵ سارق حرفه‌ای خودرو کردند. افراد دستگیر شده تاکنون به ۴۵ فقره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *