احمد نورانی

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳

تایید طرح الزام به ثبت رسمی اموال غیرمنقول

 طرح الزام به ثبت رسمی اموال غیرمنقول پس از چندین جلسه بررسی در مجمع تشخیص مصلحت نظام، نهایتا به تایید رسید.

به نقل از اختبار به گزارش مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام: این قانون مهم که قانون سرنوشت سازی است نیاز به تبیین و تشریح دارد؛ زیرا برخی از ساختارهای جدید در آن تاسیس شده که نیازمند کار رسانه ای از سوی دستگاه های اجرایی و اعضای مجمع بویژه از سوی صدا و سیما می باشد تا اجرای آن تسهیل گردد.

آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به اینکه مسئولیت کمیسیون حقوقی و قضایی مجمع تشخیص مصلحت نظام با رئیس قوه قضائیه است، گفت: امیدواریم با اشرافی که ایشان نسبت به سازمان ثبت اسناد دارند و بخش قابل توجهی از این قانون در آن سازمان اجرایی خواهد شد، با دقت سامانه های مورد نیاز آن ایجاد و راه اندازی شود تا کار مراجعان با سرعت و دقت انجام پذیرد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان اظهارات خود، اجرای این قانون را کار بسیارعظیمی برای سامان دادن ثبت اسناد اموال غیرمنقول در کشور دانست و گفت: ان شاالله اجرای این قانون مانع از انجام تخلفات متعدد در نقل و انتقال اموال غیرمنقول و موجب آثار و برکات فراوان در کشور شود.

اجرایی شدن قانون الزام به ثبت رسمی اموال غیرمنقول

با تایید مجمع تشخیص مصلحت نظام باید منتظر انتشار متن نهایی «قانون الزام به ثبت رسمی اموال غیرمنقول» بود.

این قانون تحول بزرگی در نظام حقوقی ایران ایجاد خواهد کرد، پیش از این نقل و انتقال اموال غیر منقول به موجب اسناد عادی مشکلات فراوانی را برای مردم و همچنین دستگاه قضائی کشور ایجاد کرده بود.

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

معافیت مالیاتی محصولات زنبور عسل

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی  مجلس با اصل استفساریه جزء یک بند الف ماده ۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *