احمد نورانی

۳۰ تیر ۱۴۰۲

روسیه برای گردشگران ایران روادید الکترونیکی صادر می‌کند

ایرنا نوشت: وزارت توسعه اقتصادی فدراسیون روسیه اعلام کرد: روادید الکترونیکی از طریق اینترنت برای سفرهای توریستی، بازدیدهای مهمان یا تجاری، شرکت در رویدادهای علمی، فرهنگی، ورزشی یا سایر رویداد ها صادر می شود.

سرویس مطبوعاتی وزارت توسعه اقتصادی فدراسیون روسیه اعلام کرد: گردشگران برخی کشورها از جمله جمهوری اسلامی ایران می توانند در کمتر از یک هفته روادید (ویزا) الکترونیکی روسیه را دریافت کنند.

به نقل از منابع خبری روسیه، وزارت توسعه اقتصادی فدراسیون روسیه اعلام کرد که طبق دستور دولت این کشور، شهروندان کشورهای اروپایی، ایران، ژاپن، ترکیه، چین، کره شمالی، هند، اندونزی، فیلیپین، بحرین، کویت، مالزی، عربستان سعودی و سنگاپور قادر به دریافت ویزای الکترونیکی خواهند بود.

بنا بر این گزارش، زمان صدور روادید روسیه در این چارچوب، کمتر از ۶ روز از تاریخ ارسال درخواست خواهد بود.

وزارت توسعه اقتصادی فدراسیون روسیه اعلام کرد: روادید الکترونیکی از طریق اینترنت برای سفرهای توریستی، بازدیدهای مهمان یا تجاری، شرکت در رویدادهای علمی، فرهنگی، ورزشی یا سایر رویدادها صادر می شود.

بنا بر این اطلاعیه، این روادید توسط یک نمایندگی دیپلماتیک یا دفتر کنسولی فدراسیون روسیه صادر می شود و برای این کار یک شهروند خارجی باید درخواست خود را در وب سایت ویژه وزارت امور خارجه روسیه ارائه دهد.

بر این اساس، روادید الکترونیکی برای یکبار ورود گردشگران به روسیه و حداکثر ۶۰ روز پس از تاریخ ثبت نام، قابل استفاده است./ خبر آنلاین

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *