احمد نورانی

۱ بهمن ۱۴۰۲

شمول ماده ۱۷ قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی به صندوق حمایت وکلای دادگستری

نقدعلی رئیس هیات تحقیق و تفحص از عملکرد کانون‌های وکلا در مورد لزوم ورود وزیر کار به اصلاح اساسنامه صندوق حمایت وکلای دادگستری گفت: در استعلامی از وزارت کار این سوال مطرح شده است که حال با توجه به عبارت «صندوق‌ها» در ماده مرقوم، آیا صندوق حمایت وکلا و کارگشایان دادگستری مشمول ماده مذکور می باشد یا خیر؟ که وزارت کار در پاسخ به این شرح اعلام داشته در خصوص شمولیت صندوق حمایت از وکلای دادگستری در ماده ۱۷ قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی، به اطلاع می رساند؛ بله به این دلیل که کلمه صندوق در ماده۱۷ قانون مذکور عام است. منظور کلیه صندوق‌های بازنشستگی و حمایتی بیمه‌ای می شود. بنابراین شامل صندوق حمایت از وکلای دادگستری نیز می‌شود.

ما با وزارت کار برای اصلاح اسناسنامه صندوق حمایت از وکلا مکاتبه می‌کنیم و از وزیر کار تقاضا دارم به صورت جدی نسبت به اصلاح اساسنامه این صندوق ورود کند. در حال حاضر وکلا با مشکل بیمه درمانی مواجه هستند و ان شاالله پس از اصلاح اساسنامه صندوق حمایت و یا ادغام آن در سازمان تامین اجتماعی، شاهد بهبود وضعیت وکلا شویم.

هر چقدر در مسیر تحقیق و تفحص پیش برویم به موارد خوبی می‌رسیم، کانون‌های وکلا باید رویه خود را عوض کنند، تا شاهد ارتقا جایگاه وکالت شویم.

با توجه به وجود مشکلات دوره کارآموزی وکالت پیگیری می‌کنیم تا الکترونیکی ‌شدن دوره‌های کارآموزی با تعرفه معین اجرایی شود./  همشهری

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *