احمد نورانی

۷ شهریور ۱۴۰۲

صدور کیفرخواست در خصوص عملکرد مدیران سازمان بورس

به نقل از دیده بان هشتم : سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در نشست خبری خود در تاریخ دوم خرداد ۱۴۰۲، اعلام کرد که پرونده تخلفات مربوط به بورس در شرف تکمیل و از ان تاریخ تا به امروز سه ماه گذشته است، در حال حاضر نتیجه بررسی پرونده به کجا رسیده است؟ اظهار کرد: کیفرخواست پرونده در خصوص گزارش اختصاصی سازمان بازرسی کل کشور در پرونده بررسی عملکرد مسئولان بازار اوراق بهادار در ارتباط با مدیریت بازار و به اتهام مندرج در بند ۳ ماده ۴۶ قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران صادر شده است.

وی افزود: پرونده اتهامات ۶ نفر از این افراد که از مقامات سابق وزارت اقتصاد و امور دارایی و مدیران سابق و اعضای وقت هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار هستند به دادگاه ارسال شده و از ۲۰۰ نهاد مالی پیگیری و سوال شده و پرونده جهت رسیدگی به دادگاه کیفری ۲ ارسال و در حال مقدمات رسیدگی است.

ستایشی گفت: براساس پیش بینی‌های صورت گرفته در رابطه با این پرونده، اولین جلسه رسیدگی به این پرونده، ۱۲ شهریور ماه امسال است.

 
ستایشی در واکنش به سوالی مبنی بر اینکه بانک مرکزی روند برخورد با صرافی‌های بدون مجوز را آغاز کرده و اینکه آیا پرونده‌ای در این رابطه در قوه قضاییه تشیکل شده است یا خیر؟ اظهار کرد: گزارشی که مبتنی بر تشکیل پرونده نسبت به این موضوع باشد برای ما واصل نشده است.

وی افزود: به محض وصول پرونده در این رابطه ورود خواهیم کرد.

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *