احمد نورانی

۵ دی ۱۴۰۲

طرح برگزاری تجمعات و راهپیمایی‌ها

علیرضابیگی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره آخرین وضعیت «طرح برگزاری تجمعات و راهپیمایی‌ها» بیان کرد: این لایحه مرحله کمیسیون را طی کرده و در دستور کار صحن قرار دارد.

وی افزود: اختلافی وجود داشت که دولت معتقد بود تجمعات باید مجوز محور باشد اما ما اعتقاد داشتیم بر اساس ماده ۲۷ قانون اساسی باید اطلاع‌محور باشد یعنی باید تجمع‌کنندگان اطلاع دهند که می‌خواهند تجمعی را برگزار کنند.

دولت می‌خواست این موضوع را ( مجوز محور بودن تجمعات و راهپیمایی‌ها) در قالب لایحه خودش که جدیداً به مجلس ارسال شده و فاقد فوریت است به صحن برساند ولی چون این لایحه به سال آخر مجلس رسیده و مجلس نمی‌تواند فرصت لازم برای بررسی لوایح فاقد فوریت داشته باشد و از آنجایی که این طرح از دوره گذشته در حال رسیدگی بوده و از سوی دیگر در ۳ سال گذشته در بخش‌های مختلف از جمله مجامع علمی و دانشگاهی و سیاسی مراحل خود را طی کرده، همین امر مبنای اقدام کمیسیون امور داخلی قرار گرفت، تایید کمیسیون را طی کرد و در حال حاضر در نوبت صحن بوده و مبنا طرح مجلس است.

لایحه برگزاری تجمعات درحال حاضر در نوبت صحن است، این طرح هفته گذشته در دستور قرار داشت اما نوبتش نشد و برای هفته آینده که مجلس کارش را آغاز می‌کند یکی از دستورات صحن مجلس است. /ایلنا

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *