احمد نورانی

۱۸ شهریور ۱۴۰۲

محکومیت یک مدیر صرافی رمزارز به بیش از ۱۱۰۰۰ سال زندان

فاروک فاتح اوزر که صرافی رمزارز تودکس را اداره می‌کرد، برای جرایمی شامل کلاهبرداری از سوی دادگاهی در ترکیه، به ۱۱ هزار و ۱۹۶ سال حبس محکوم شد.

به گزارش ایسنا، دادگاهی در استانبول، حکم اوزر را اعلام کرد و دو نفر از بستگانش را به دلیل ارتکاب کلاهبرداری، هدایت یک سازمان جنایی و پولشویی، به محکومیت حبس مشابه محکوم کرد.

اوزر در سال ۲۰۱۷، صرافی رمزارز تودوکس را بنیان گذاشت و پس از انحلال این صرافی، به آلبانی فرار کرد. وی در جلسه آخر دادگاه، ابراز پشیمانی نکرد.

خبرگزاری دولتی آنادولوی ترکیه به نقل از اوزر نوشت: من آن قدر باهوش هستم که هر موسسه‌ای روی زمین را اداره کنم. این مسئله در این شرکت که در سن ۲۲ سالگی تاسیس کردم، آشکار است. اگر یک سازمان تبهکار بودم، تا این حد آماتور عمل نمی‌کردم.

مجموع خسارت سرمایه‌گذاران پس از فروپاشی تودکس هنوز معلوم نیست. در کیفرخواست دادستان، مجموع زیان سرمایه‌گذاران، ۳۵۶ میلیون لیره (۱۳ میلیون دلار) تخمین زده شده است اما رسانه‌های ترکیه این رقم را دو میلیارد دلار اعلام کرده اند. بررسی شرکت Chainalysis، ارزش رمزارز از دست رفته در تودکس را ۲.۶ میلیارد دلار تخمین زده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اوزر، اوایل امسال پس از طی یک فرآیند قانونی طولانی، از آلبانی، به ترکیه مسترد شد.

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

آیین نامه واردات خودروهای کارکرده

به گزارش وکلاپرس / در آیین نامه واردات خودروهای کارکرده (موضوع ماده ۱۱ قانون ساماندهی صنعت خودرو) که متن آن در ادامه آمده است، واردات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *