احمد نورانی

۸ دی ۱۴۰۲

مصوبه کاهش مدت سربازی به ۱۲ ماه در انتظار تایید شورای نگهبان

ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی درباره مصوبه مجلس در جریان بررسی برنامه هفتم توسعه درباره کاهش مدت سربازی به ۱۲ ماه، گفت:در حال حاضر مصوبه مجلس درباره سربازی به شورای نگهبان ارسال شده است و مشخص نیست که مورد تایید شورای نگهبان قرار می‌گیرد و به قانون تبدیل می‌شود.

آنچه وظیفه مجلس و نمایندگان بود در برنامه هفتم توسعه کل کشور تصویب کردیم که سربازی از ۲ سال به میانگین ۱۲ ماه کاهش یابد.

در حال حاضر ۴ منطقه سربازی یعنی عملیاتی، مناطق خوش آب و هوا، مرزی و مناطق پرخطر عملیاتی وجود دارد که باید میانگین سربازی در این ۴ منطقه ۱۲ ماه شود.

به طور مثال فردی که در منطقه خوش آب و هوا خدمت می کند ۱۵ ماه و فردی که در منطقه عملیاتی به سر می برد، ۷ ماه خدمت کند تا میانگین ۱۲ ماه شود.

خرید سربازی هم مطرح نیست و منتفی است.

۳ میلیون سرباز غایب و فراری در کشور داریم، بیشترین پرونده ها در دادگاه های نظامی مربوط به سربازان فراری است که در این مصوبه مجلس برای رفع این مسئله نیز قرار شد سربازان غایب و فراری و افرادی که به سن سربازی رسیده‌اند (مانند افرادی که تا این سن مشغول به تحصیل بوده اند) و دارای دو فرزند هستند، از سربازی معاف شوند.

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

ضمان معاوضی به چه معناست؟

در عقود معوض، تعهد هریک از ۲ طرف عقد در مقابل عین دریافتی، تعهد به دادن عوض معین است و به این تعهد «ضمان معاوضی»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *