احمد نورانی

۱۴ خرداد ۱۴۰۳

معافیت مالیاتی برای مودیانی که فرزند سوم و بیشتر دارند

مدیر کل امور مالیاتی استان قزوین در نامه ای به دستگاه های اجرایی این استان خواستار اعلام فهرست اسامی شاغلین استفاده کننده از معافیت حقوق فرزند سوم و بیشتر در سال ۱۴۰۲ شده است.

به گزارش وکلاپرس، بر اساس قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور،  مودیان به ازای فرزند سوم و بیشتر که از آبان سال ۱۴۰۰ به بعد متولد شده اند، به ازای هر فرزند مشمول پانزده درصد (۱۵٪) افزایش در تخفیف مالیاتی می شوند.

متن نامه اداره کل امور مالیاتی استان قزوین به شرح زیر است:

تاریخ: ۱۴۰۳/۰۳/۰۷
شماره: ۱۲۷/۶۳/۵۶۶۹/د

بسمه تعالی

کلیه دستگاههای اجرایی استان، شهرداری ها و دهیاری ها

موضوع:  ارسال فهرست اسامی شاغلین استفاده کننده از معافیت حقوق فرزند سوم و بیشتر در سال ۱۴۰۲

با سلام و احترام

در اجرای احکام بند ( و ) تبصره ۱۲ و بند (ص) تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ ، (موضوع معافیت ماده ۱۸ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مصوب ۱۴۰۰/۰۷/۲۴) ، خواهشمند است دستور فرمایید فهرست اشخاص شاغل در آن اداره یا دستگاه اجرایی را که علاوه بر اعمال معافیت حقوق ماده ۸۴ قانون مالیات های مستقیم، به ازای فرزند سوم و بیشتر که از آبان سال ۱۴۰۰ به بعد متولد شده اند و در سال ۱۴۰۲ به ازای هر فرزند مشمول پانزده درصد (۱۵) افزایش در تخفیف مالیاتی شده اند را حداکثر تا پایان خردادماه سال جاری به این اداره کل ارسال فرمایند.

سید محمود موسوی صانع

مدیر کل امور مالیاتی استان قزوین

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

آشنایی باچند اصطلاح مهم حقوقی

۱- توقیف دادرسی: در دعاوی مدنی پس از شروع به محاکمه در مواردی که قانون تصریح می‌کند مرجع رسیدگی می‌تواند برای مدتی دادرسی را متوقف سازد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *