احمد نورانی

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

موارد استفاده از کارت بانکی اجاره ای

چه کسانی حساب بانکی اجاره می‌کنند؟
از باندهای قماربازی و خلافکار تا طلافروشان!

به نقل ازاعتمادآنلاین /یک کارشناس سایبری گفت: همین الان اگر فردی برای خرید سکه به بازار برود پولی که در ازای خرید سکه به حساب طلافروش واریز می‌کند به نام یک خانم است. این هم یک نوع از حساب بانکی اجاره‌ای است. طلافروش برای اینکه مالیات ندهد حساب فرد یا افرادی را اجاره کرده است.

روزنامه اعتماد با ادیب حافظی، کارشناس سایبری گفت‌وگو کرده است.
 
بحث اجاره کارت‌ها صرفا به افرادی که  کارتن‌خواب هستند، مربوط نمی‌شود. در دانشگاه‌ها هم برخی دانشجوها بین همکلاسی‌های خود رخنه می‌کنند و حساب‌شان را اجاره یا از آنها کلاهبرداری می‌کنند. خیلی راحت‌تر بخواهم توضیح دهم تمام اقشار نیازمند حساب‌های‌شان را اجاره می‌دهند. 

افرادی که از لحاظ مالی در تنگنا هستند و به پول نیاز دارند، مجبورند حساب‌های بانکی خود را اجاره دهند.

آمار حساب‌های بانکی اجاره‌ای رو به افزایش است.

همین الان اگر فردی برای خرید سکه به بازار برود پولی که در ازای خرید سکه به حساب طلافروش واریز می‌کند به نام یک خانم است. این هم یک نوع از حساب بانکی اجاره‌ای است. طلافروش برای اینکه مالیات ندهد حساب فرد یا افرادی را اجاره کرده است.

هر فرد برای منفعت خودش با روش خاص خودش حساب بانکی برخی افراد را اجاره می‌کند. در نتیجه روش‌های کلاهبرداری بسیار زیاد است و افراد باید مراقب کلاهبرداران اینترنتی و هکران باشند.

گفتنی است طبق قانون هر گونه سوء استفاده احتمالی از شماره حساب بانکی بر عهده صاحب حساب بوده و در صورت طرح شکایت، اولین شخصی که به عنوان متهم احضار می شود صاحب حساب بانکی خواهد بود.

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

ادله اثبات دعوا (علم قاضی)

بازپرس دادسرای ویژه امور جنایی و جرایم امنیتی شیراز در یادداشتی به موضوع علم قاضی به عنوان یکی از ادله اثبات دعوا پرداخت. در این

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *