احمد نورانی

۷ تیر ۱۴۰۲

نبود تفریحات سالم، مسائل معیشتی و مشکلات سلامت روان سه عامل اعتیاد کارگران

هادی بهداد، مدیرکل خدمات اجتماعی کارگران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: اقداماتی که برای سلامت جامعه کار رو تولید انجام شده به دو دسته کمی و کیفی تقسیم می‌شود.
وی افزود: در بخش کمی سال گذشته شاهد افزایش ۳۰۰ درصدی در تأسیس خانه های بهداشت بودیم، در دوره‌های آموزشی برگزار شده برای کارگران در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی، خانواده، سبک زندگی و برنامه‌های سلامت افزایش ۵۰۰ درصدی داشتیم و هزار ایستگاه بهگر جدید در بنگاه‌های اقتصادی ۲۰ تا ۵۰ نفر تاسیس شده است.
بهداد با بیان اینکه کارفرمایان مشارکت حدود ۲۰۰ میلیارد تومانی را در تأسیس مراکز و برگزاری دوره‌های آموزشی برای کارگران داشتند گفت: در سراسر کشور ۱۰ هزار شبکه بهداشتی شامل خانه‌های بهداشت، ایستگاه‌های بهگرد و مراکز بهداشت داریم.
مدیرکل خدمات اجتماعی کارگران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یکی از ویژگی‌های برنامه مشترک برای ارتقاء سلامت جامعه کارگری این است که بنگاه‌های کوچک ۱۰ تا ۵۰ نفره دیده شده و امسال قصد ورود به اصناف را هم داریم.
بهداد اظهار کرد: از جهت کیفی هوشمند سازی تمام خانه‌های بهداشت از طریق بهبان یعنی سامانه دیده بان سلامت جامعه کار و تولید، تهیه و تدوین برنامه اعتیاد جامعه کار و تولید، تهیه و تدوین برنامه سلامت روان برنامه‌هایی بوده که بتوانیم سلامت جامعه کار و تولید را ارتقاء بدیم.
وی گفت: برنامه پیشگیری از اعتیاد جامعه کار و تولید مراحل تصویب خود را طی کرد و امیدواریم در اولین جلسه شورای عالی مبارزه با مواد مخدر طرح و به تصویب برسد که توسط رئیس جمهور پس از تصویب ابلاغ خواهد شد.
بهداد افزود: این برنامه تحول بنیادینی در شیوه مبارزه با اعتیاد کارگران به عنوان یکی از آسیب‌های اجتماعی محوری تاثیر گذار است و تقریبا ۱۸ دستگاه و سازمان وظیفه مند می‌شوند و در سطوح مختلف پیشگیری نه فقط در سطح یک بلکه در سطوح غربالگری و درمان هم برنامه‌هایی پیش بینی شده است.

مدیرکل خدمات اجتماعی کارگران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دلایل مهم اعتیاد کارگران به غیر از سختی کار موضوع نبود تفریحات سالم، مسائل معیشتی و مشکلات سلامت روان است.

بهداد در پایان گفت: دلایل مهم اعتیاد کارگران مورد توجه قرار گرفته و سعی می کنیم تا ظرف سه سال آینده با اقدامات پیشگیرانه نتیجه مطلوبی را دریافت کنیم.

معاینه فنی موتورسیکلت‌ها اجباری است

معاون پلیس راهور تهران بزرگ: رانندگی با هر وسیله نقلیه فاقد گواهی معاینه فنی معتبر ممنوع است. دارندگان وسایل نقلیه موتوری بدون استثنا مکلف هستند

تصمیم مهم مجلس در مورد املاک بانک ها

به گزارش خبرنگار جماران؛ در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در بررسی گزارش کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم نمایندگان بند ب ماده ۸ موافقت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *