احمد نورانی

۲۶ بهمن ۱۴۰۲

۲۰ خدمت ثبتی آنلاین شد

به نقل از خبر خوان حقوقی میزان / ستار هاشمی معاون توسعه فناوری و خدمات الکترونیک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: سامانه و پلتفرم کاتب یکی از اتفاقات تحولی است که در فضای ثبتی کشور رقم خورده که جای آن در فضای ثبتی کشور به شدت خالی بود.

نگاه موجود در پلتفرم کاتب این است که بتوانیم خدمات ثبتی را در افق ۱۴۰۴ در کل کشور توزیع کنیم و همه مردم بتوانند به صورت برخط از خدمات ثبتی کشور بهره ببرند.

اکنون ۲۰ خدمت ثبتی که امکان پذیر بود در قالب پلتفرم کاتب در اختیار مردم قرار گرفته است، مردم با مراجعه به سایت کاتب می‌توانند از این خدمات استفاده کنند.

خدمات در حوزه‌هایی نظیر املاک، اسناد، مالکیت معنوی، ثبت شرکت‌ها و دیگر حوزه‌ها وجود دارد و این شروع راهی است که می‌تواند به شدت در فضای ثبتی کشور تحول ایجاد کند.

اکنون ۲۰ خدمت ثبتی در دسترس مردم است، اما در افق ۱۴۰۴ امیدواریم به ۴۰۰ خدمت ثبتی بر روی سکوی کاتب برسیم.

سکو کاتب تعامل پذیر طراحی شده تا بتوانیم با همه سکو‌های اقتصاد دیجیتال در کشور تعامل نزدیک داشته باشیم.

مردم در سکوی کاتب می‌توانند دارایی‌های مشهود و غیرمشهود خود را پایش کنند به صورتی که در حوزه املاک بسیار مهم است شهروندان از دارایی‌های خود مطلع باشند و اگر به هر دلیلی سندی بر روی دارایی شما صادر شود قابل مشاهده و اطلاع است.

در شرایط کنونی اگر اسنادی به مردم ارائه می‌شود امکان اصالت سنجی به صورت برخی وجود دارد و اطمینان خاطر را ایجاد می‌کند./ باشگاه خبرنگاران جوان

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

معافیت مالیاتی محصولات زنبور عسل

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی  مجلس با اصل استفساریه جزء یک بند الف ماده ۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده

هنر شنیدن

صدایی که شنیدن آن را می توان از نو  شنید  و با گوش های  هنرمندانه دوباره به آن گوش سپرد. این هنر خوب شنیدن از

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *