احمد نورانی

۱۷ مهر ۱۴۰۲

 ۲۴۲ پرونده گرانفروشی خودرو

طبق اعلام رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان امسال ۲۴۲ پرونده گرانفروشی خودرو به ارزش ۱۲۲ میلیارد تومان به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

به گزارش ایسنا، حسین فرهید زاده – رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان –  اعلام کرد که سازمان حمایت از ابتدای امسال ۷۷۷ هزار و ۸۴۰ بازرسی انجام داده که در نتیجه آن ۱۱۴ هزار و ۳۵۲ پرونده به ارزش بیش از ۱۷ هزار میلیارد تومان به سازمان تعزیراتی ارسال شده است.

به گفته وی از این تعداد، ۲۴۲ فقره پرونده مربوط به گران‌فروشی خودرو به ارزش بیش از ۱۱۲ میلیارد تومان بوده است.

فرهیدزاده پیش از این هم گفته بود که اگر قراردادی بسته شده باشد یا فروشی اتفاق افتاده باشد که مغایر با قیمت‌های شورای رقابت باشد، گران‌فروشی است. در این صورت پرونده تشکیل و بعد از طی مراحل اداری، برای سازمان تعزیرات حکومتی ارسال می‌شود.

در ماه‌های گذشته و بعد از افزایش قیمت خودروهای مونتاژی، برخی شرکت‌ها از مشتریان مبالغ زیادی را مطالبه و حتی هزینه‌های گرفته شده را پس نمی‌دهند که این موضوع منجر به اعتراض خریداران شده بود.

اواخر تیر ماه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نیز از تجدیدنظر در دستورالعمل نحوه رسیدگی به شکایات مصرف کنندگان خودرو و ابلاغ آن خبر داد که بر اساس آن همه مشتریان خودروهای داخلی و خارجی می‌توانند در صورت شکایت به ادارات صمت استان های کشور مراجعه و شکایت خود را ثبت کنند.

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

انواع اوراق قضایی

اوراق قضایی مانند: دادخواست و شکواییه، باید از سوی متقاضی در جایگاه خواهان یا شاکی تکمیل و به مرجع قضایی ارائه شود و برخی دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *