احمد نورانی

۱۱ دی ۱۴۰۲

۳۵ دادگاه علنی برخط با ۶۰ هزار مخاطب در محاکم استان تهران

محمد شفیعی، معاون قضایی و معاون فناوری اطلاعات و برنامه‌ریزی دادگستری استان تهران همزمان با برگزاری سی و پنجمین دادگاه علنی برخط در تهران گفت: برگزاری دادگاه علنی برخط مصداق ایجاد نظارت همگانی بر دادرسی عادلانه در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و نمادی از شفافیت در عرصه قضایی کشور است.

با توجه به اصل ۱۶۵ قانون اساسی و همچنین در اجرای منویات مقام معظم رهبری و تاکیدات ریاست قوه قضاییه، برگزاری دادگاه‌ها به صورت علنی و برخط به عنوان برنامه اجرایی ذیل اهداف سند تحول و تعالی قضایی در دستور کار قرار گرفته است.

در کمتر از یک ماه شاهد برگزاری حداقل ۲ دادگاه علنی به صورت برخط در هر روز کاری در پایتخت بوده‌ایم.

در حال حاضر دادگستری استان تهران با برگزاری ۳۵ دادگاه علنی برخط بیشترین دادگاه علنی را در سطح کشور برگزار کرده و قضات پایتخت نقش مهمی در الگوسازی برای برگزاری دادگاه‌های برخط در مسیر تحول و تعالی دستگاه قضایی ایفا کرده‌اند.

تا کنون بیش از ۶۰ هزار بازدید کننده از طریق نشانی‌های معرفی شده در فضای مجازی به مشاهده دادگاه‌های علنی دادگستری استان تهران به صورت برخط پرداخته‌اند و تلاش داریم تا با بهره‌مندی از ظرفیت معاونت راهبردی قوه قضاییه و مرکز آمار و فناوری اطلاعات ظرفیت برگزاری همزمان دادگاه‌های علنی را در پایتخت افزایش داده و امکان حضور مخاطبان و علاقمندان را نیز در این دادگاه‌ها بیشتر کنیم. / میزان

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

آیین نامه واردات خودروهای کارکرده

به گزارش وکلاپرس / در آیین نامه واردات خودروهای کارکرده (موضوع ماده ۱۱ قانون ساماندهی صنعت خودرو) که متن آن در ادامه آمده است، واردات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *