وکالت در امور حسبی انحصار وراثت قیومیت

وکالت دعاوی امور حِسبی

آخرین به‌روز رسانی ۲۶ آذر ۱۴۰۲
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email

امور حسبی مربوط به احوال شخصیه است و در آن به اموری نظیر قیمومیت، ترکه متوفی، گواهی حصر وراثت، غائب مفقودالاثر، محجورین و… و موارد مرتبط با آن پرداخته می‌شود.

تعریف حِسَبه در لغت:

از واژه حسبه، احتساب گرفته شده است به معنای شمارش و شمردن است، حَسَب از همین ریشه است، و در اصطلاح حقوقی به اموری گفته می‌شود که دادگاه‌ها باید بدون ملاحظه اینکه در آن ها اختلاف و مرافعه ای وجود پیدا کرده یا نه، وارد رسیدگی شوند و تصمیم اخذ نمایند. موسسه حقوقی نوران وکیل با معرفی راه کارهای قانونی در زمینه دعاوی امورحِسبی، در بستری امن و شفاف، آماده ارائه خدمات حقوقی به هموطنان عزیز می باشد.

آیا می‌توان در مورد امور حسبی شکایت کرد؟

با اینکه در امور حسبی، حدوث اختلاف بین دو طرف شرط نیست اما در برخی موارد در قانون امور حسبی، بیان شده است که محجور ممیز می‌تواند از قیّم برای ترک انفاق شکایت کند(ماده ۹۶ قانون امور حسبی).  یا در مورد خیانت یا عدم لیاقت وصی یا قیم یا امین در قانون امور حسبی، ترتیبات اعتراض براساس قانون آیین دادرسی مدنی مقرر شده است مانند (ماده ۴۷ قانون امور حسبی).  بنابراین در امور حسبی هم منازعه و مرافعه (در موارد خاص و مصرحه) صورت می گیرد. برهمین اساس اخذمشاوره حقوقی مناسب از تیم وکلای موسسه نوران وکیل، در تسریع روند پرونده های امور حسبی اهمیت به سزای دارد.

خدمات ما

لذا موسسه حقوقی نوران وکیل در زمینه دعاوی امورحِسبی با دو روش اماده ارائه خدمات تخصصی به شما عزیزان است:

  1. تنظیم اظهارنامه و دادخواست مناسب با رعایت ضوابط قانونی دعاوی امور حسبی و نیز تنظیم لایحه حرفه ایی با ترفند های ظریف دعاوی امورحسبی در پیش بُرد روند پرونده نقش به سزایی دارد. یکی از اهداف اصلی موسسه نوران وکیل این است که با کمترین هزینه ممکن( باتوجه به هزینه بسیار بالای حق الوکاله) و بدون نیاز به ورود وکیل دادگستری در پرونده، ،شما شخصا در اینگونه دعاوی، وکیل خود باشید. لازم به ذکر است، تنظیم اظهارنامه، دادخواست و لایحه، توسط تیم متخصص وکلای پایه یک موسسه نوران انجام می گیرد.
  2. معرفی وکیل دارای پروانه رسمی وکالت دادگستری در تمام نقاط کشور عزیز مان ایران.

با توجه به رشد قارچ گونه موسسات حقوقی فاقد صلاحیت قانونی و حقوقی در دهی اخیر ،شاهد ان هستیم که افراد سودجو و شیادی در قالب این موسسات، پول و اموال مردم را با دادن وعده های واهی به یغما برده اند.
لذاموسسه حقوقی نوران وکیل این مهم را وظیفه خود دانسته که” بدون دریافت هیچ گونه مبلغی ” از شما عزیزان با معرفی وکلای مجرب و متخصصِ کانون وکلا و مرکز مشاوران از کلانشهرهای: از جمله اهواز ،تهران، شیراز و…آمادگی ارائه کلیه خدمات حقوقی در بستری امن و شفاف به تمام هموطنان عزیز را دارد.

برای دریافت اطلاعات تماس به این صفحه مراجعه کنید!

لازم به ذکر است مزیت ویژه موسسه حقوقی نوران وکیل از سایر موسسات حقوقی این است که ارتباط شما مستقیما توسط وکیل پایه یک دادگستری پاسخ داده می شود، تا ارائه خدمات حقوقی غیر حضوری از جمله تنظیم اوراق قضایی و نیز معرفی وکیل مناسب و مطمئن به هم وطنان گرامی به نحو احسن و با نظارت کامل مدیر موسسه نوران وکیل صورت گیرد.