وصول مطالبات حقوقی توسط بهترین وکیل

وصول مطالبات حقوقی

آخرین به‌روز رسانی ۲۶ آذر ۱۴۰۲
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email

وصول مطالبات حقوقی درواقع به معنای گرفتن طلبی است که طلبکار (دائن) از بدهکار (مدیون) دارد. بعبارتی دیگر وصول مطالبات یعنی بازپس گرفتن مطالبات معوق از بدهکار و تبدیل اسنادی نظیر قرارداد مکتوب ، چک و یا سفته به پول نقد است. بدهکار به‌وسیله اموری خارج از قرار داد یا قرارداد یا اسناد تجارتی همچون چک و سفته متعهد به پرداخت این مطالبات می‌شود. اصطلاح مطالبات حقوقی در موقعیت‌ های مختلف حقوقی به کار می‌رود و ممکن است معانی متفاوتی از آن اراده شود.
موسسه حقوقی نوران وکیل با معرفی راه کارهای قانونی در زمینه وصول مطالبات حقوقی، در بستری امن و شفاف، اماده ارائه خدمات حقوقی به هم وطنان عزیز می باشد.

تعهدات

تعهدات به طور کلی به دو بخش تقسیم می شود: تعهدات قراردادی و تعهدات غیر قراردادی (خارج از قرارداد)

تعهدات قراردادی، تعهدی است که افراد به‌صورت ارادی و اگاهانه و در قالب یک سند مکتوب و یا به طور شفاهی به یکدیگر می‌دهند.و تعهدات غیر قراردادی:

از نظر قانون افراد مسئول اعمال خود هستند و روابط متنوع افراد در اجتماع دارای ماهیت حقوقی نیست اما هر عملکردی ممکن است به طور غیر ارادی و غیرعمدی منجر به آثار حقوقی و خسارت شود که نوعی مسئولیت اجتماعی می باشد. این تعهد نیازمند اثبات تقصیر طرف مقابل است.

مقاله مرتبط: پشت نویسی اسناد تجاری

دریافت خسارت تاخیر مطالبات

مورد دیگر در مورد وصول مطالبات حقوقی شرایط دریافت خسارت تأخیر پرداخت طلب می باشد.پس برای ادعای خسارت تأخیر پرداخت(تادیه) باید چهار شرط زیر وجود داشته باشد:

  • بدهی وجه معمول، متعارف و رایج باشد.
  • مهلت مطالبه طلب رسیده باشد. و به اصطلاح طلب حال باشد.
  • بستانکار، طلب خود را قانونا مطالبه کرده باشد.مثلا ارسال اظهارنامه.
  • بدهکار توان پرداخت دین را داشته باشد.

بر همین اساس موسسه حقوقی نوران بر دریافت مشاوره حقوقی در زمینه وصول مطالبات حقوقی شما عزیزان، قبل از طرح دعوا، از وکیل دادگستری دلسوز تاکید دارد. اهمیت دریافت مشاوره حقوقی قبل از طرح دعوا به این دلیل است که در صورت تنظیم اشتباه دادخواست و عدم رعایت شرایط قانونی ان، ممکن است حق خواهان به طور کلی ضایع شود.

لذا موسسه حقوقی نوران وکیل در زمینه وصول مطالبات حقوقی با دو روش اماده ارائه خدمات تخصصی به شما عزیزان است:

  1. تنظیم اظهارنامه و دادخواست مناسب با رعایت ضوابط قانونی و نیز تنظیم لایحه حرفه ایی با ترفند های ظریف حقوقی در پیش برد روند پرونده شما در زمینه وصول مطالبات، نقش به سزایی دارد. یکی از اهداف اصلی موسسه نوران وکیل این است که با کمترین هزینه ممکن( باتوجه به هزینه بسیار بالای حق الوکاله) و بدون نیاز به ورود وکیل دادگستری در پرونده، ،شما شخصا ، وکیل خود باشید. لازم به ذکر است، تنظیم اظهارنامه، دادخواست و لایحه، توسط تیم متخصص وکلای پایه یک موسسه نوران انجام می گیرد.
  2. معرفی وکیل دارای پروانه رسمی وکالت دادگستری در تمام نقاط کشور عزیز مان ایران.

با توجه به رشد قارچ گونه موسسات حقوقی فاقد صلاحیت قانونی و حقوقی در دهی اخیر ،شاهد ان هستیم که افراد سودجو و شیادی در قالب این موسسات، پول و اموال مردم را با دادن وعده های واهی به یغما برده اند.
لذاموسسه حقوقی نوران وکیل این مهم را وظیفه خود دانسته که” بدون دریافت هیچ گونه مبلغی ” از شما عزیزان با معرفی وکلای مجرب و متخصصِ کانون وکلا و مرکز مشاوران از کلانشهرهای: از جمله اهواز ،تهران، شیراز و…آمادگی ارائه کلیه خدمات حقوقی در بستری امن و شفاف به تمام هموطنان عزیز را دارد.

لازم به ذکر است مزیت ویژه موسسه حقوقی نوران وکیل از سایر موسسات حقوقی این است که ارتباط شما مستقیما توسط وکیل پایه یک دادگستری پاسخ داده می شود، تا ارائه خدمات حقوقی غیر حضوری از جمله تنظیم اوراق قضایی و نیز معرفی وکیل مناسب و مطمئن به هم وطنان گرامی به نحو احسن و با نظارت کامل مدیر موسسه نوران وکیل صورت گیرد.

جهت دریافت مشاوره در دعاوی زمینه وصول مطالبات با ما تماس بگیرید!