احمد نورانی

وکیل مدافع

۱۲ آبان ۱۴۰۱

ابزار جدید و پیشرفته در اختیار قضات 

به نقل از دیده بان هشتم : رئیس مرکز آمار و فناوری قوه قضائیه گفت: به‌محض ارجاع پرونده، تمام سوابق قضائی افراد به‌صورت هوشمند در اختیار قاضی قرار خواهد گرفت تا شناخت دقیق و جامع‌تری از پرونده قضایی داشته باشند.
کاظمی‌فرد، رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه در جلسه امروز شورای‌عالی قوه قضائیه با اشاره به سامانه سابقه‌یابی خودکار و هوشمند که از یک ماه پیش در اختیار معاونین ارجاع محاکم قضائی و قضات شعب قرار گرفته است، اظهار کرد: در نتیجه این اقدام، تمامی سوابق یک فرد در سامانه‌های قضائی به‌صورت خودکار و هوشمند در اختیار معاونین ارجاع محاکم قضائی و قضات شعب قرار می‌گیرد تا آنها شناخت دقیق و جامع‌تری از پرونده قضائی فرد موردنظر به دست بیاورند.
وی با بیان اینکه در سامانه سابقه‌یابی خودکار و هوشمند، کلیه پرونده‌های جریانی، سوابق زندان، محکومیت‌ها، دادخواست‌ها و شکواییه‌های ارجاع‌نشده و همچنین مجرم یا شاهد حرفه‌ای بودن فرد، در اختیار معاونین ارجاع محاکم قضائی و قضات شعب قرار می‌گیرد، گفت: استفاده از این سامانه علاوه بر تأثیر قابل‌توجهی که در اتقان آرا دارد، باعث کاهش مدت زمان توقف دادخواست‌ها در کارتابل معاونین ارجاع و همچنین تسریع در رسیدگی‌ها می‌شود.

خیال – فاضل نظری

شعر قطعه زیبای زیر بنام ” خیال” از کتابِ شعر با عنوان “گریه های امپراتور” اثر استاد فاضل نظری،( انتشارات سوره مهر ) را برای

فارغ

حسی در خود شکُفتن چو غنچه ای در گُلی مردن عطرش در مهد فنا شدن از چیده شدن در دست عاشق از خشک شدن در

تاریخ تولدم – ترجمه یک شعر

یاسر البیلی شاعر گُم نام اهل سودان است. او با شعر (تاریخ میلادی) که کاظم الساهر(زاده ۱۲ سپتامبر ۱۹۵۷ م. ) خواننده مشهور ، ترانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *