احمد نورانی

۲۴ آذر ۱۴۰۱

اطلاعیه سازمان امور مالیاتی درباره بخشودگی جرایم و تقسیط بدهی مؤدیان

به نقل از دیده بان هشتم: سازمان امور مالیاتی درباره بخشودگی جرایم و تقسیط بدهی مؤدیان اطلاعیه جدیدی منتشر کرد.

بر اساس این اطلاعیه در مواردی از بخشنامه «تفویض اختیار بخشودگی جرائم و تقسیط بدهی در اجرای مقررات مواد ۱۹۱ و ۱۶۷ قانون مالیات های مستقیم» اصلاحاتی ایجاد شده است.

متن بخشنامه به شرح زیر است:

پیرو تفویض اختیار بخشودگی جرائم و تقسیط بدهی در اجرای مقررات مواد ۱۹۱ و ۱۶۷ قانون مالیات های مستقیم موضوع بخشنامه شماره ۲۰۰/۱۴۰۱/۱۰ مورخ ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ و با توجه به آسیب های وارده به مشاغل و واحدهای صنفی و کسب و کارها در جریان اغتشاشات اخیر و جهت تکریم هر چه بیشتر مودیان محترم مالیاتی، موارد ذیل را مقرر می دارد:

  1. شرایط تفویض اختیار بخشودگی جرائم موضوع جزء (۱) بند (الف) بخشنامه مذکور تا پایان سال جاری تمدید می گردد.
  2. مبلغ مذکور در بند ۱۰ بخشنامه یاد شده برای اشخاص حقیقی به مبلغ ۷۵۰/۰۰۰/۰۰۰ (هفتصد و پنجاه میلیون ریال) و برای اشخاص حقوقی به مبلغ ۱/۵۰۰/۰۰۰/۰۰۰ (یک میلیارد و پانصد میلیون ریال) برای هر سال یا دوره حسب مورد اصلاح می گردد.
  3. مدت زمان تفویض اختیار تقسیط بدهی برای مالیات و عوارض ابرازی موضوع بند ۲-۱۰ بخشنامه مذکور برای مالیات های مستقیم تا (۱۸) هجده ماه و برای مالیات و عوارض ارزش افزوده تا (۱۲) ماه تعیین می گردد.
  4. حداقل مبلغ دریافتی برای تقسیط در بند (۱۱) بخشنامه صدرالاشاره به میزان پانزده (۱۵) درصد اصلاح می گردد.

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

آیین نامه واردات خودروهای کارکرده

به گزارش وکلاپرس / در آیین نامه واردات خودروهای کارکرده (موضوع ماده ۱۱ قانون ساماندهی صنعت خودرو) که متن آن در ادامه آمده است، واردات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *