احمد نورانی

۲۴ بهمن ۱۴۰۲

افزایش شکایت ها از فساد محصولات ستاک

 

به نقل از برنا / در هفته های اخیر تعداد شکایت ها از شرکت آذین شهد خوارزم چند برابر شده است بیشترین این شکایت ها مختص به بیسکویت سبوس دار چن غله بوده است که دچار کرم زدگی شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی برنا، صنعت مواد غذایی یکی از حساس‌ترین صنایع کشور است که عملا ۳ وزارتخانه صمت، کشاورزی و بهداشت با آن ارتباط دارند.

با بالا رفتن تکنولوژی ماشین آلات این صنایع و افزایش واحد‌های فعال این حوزه، کیفیت کالا‌های تولیدی به بالاترین حد رسیده است. این درحالیست که شاید بیست سال قبل فاسد شدن مواد غذایی کارخانه‌ای مورد عجیبی نبود، اما امروز کمترین خبری در این خصوص منتشر می‌شود.

اما هنوز در کشور ما این مشکلات وجود دارد و در سایه عدم نظارت سازمان‌ها و نهاد‌ها بر کیفیت مواد اولیه و نبود بازدید سرزده از کارخانه ها، سلامت مردم تبدیل به ابزار سود جویی برخی تولید کنندگان مواد غذایی شده است.

بیسکویت ستاک که در سال جاری بیش از ۳ بار افزایش قیمت داشته است و برای فروش بیشتر طرح‌های ۳ تا بخر ۱ ببر هم اجرا کرده در هفته‌های اخیر محصولات بی کیفیتی را ارائه کرده و تعداد گزارش‌های شکایت مردمی در خصوص بیسکویت‌های کرم زده چند برابر شده است.

رضایی کارشناس صنایع غذایی در گفتگو با برنا با بیان اینکه باید گزارش‌های شیفت تولید را برررسی کرد تا علت اصلی کرم زدگی بیسکویت‌ها بعد از چند ماه مشخص شود، اما در صورت طی کردن استاندارد تمام روند تولید یعنی تهیه مواد اولیه و بعد پخت این احتمال وجود دارد برای بالا بردن سرعت تولید و بسته بندی مدیران دستور دادند که مدت زمان لازم برای سرد شدن محصول به یک سوم یا نصف کاهش پیدا کند و محصول به صورت مرطوب بسته بندی شده است با توجه به اظهارات این کارشناس صنایع غذایی گویا برای مدیران شرکت اذین شهد خوارزم تعطیلی موقت و پیگیری مشکلات ایجاد شده هزینه‌ای بیشتر از سلامت مشتریان داشته است و احتمالا هزینه بازرسان و استاندارد هم پرداخت شده است.

در راستای شکایات مطرح شده به خبرگزاری از نزدیکترین سوپرمارکت چند بسته از بیسکویت ستاک چند غله توسط خبرنگار اقتصادی خریداری شد و در یکی از محصولات تعداد زیادی کرم پیدا شد این در حالیست که مطابق اطلاعات درج شده بر روی محصول تاریخ انقضا این بیسکویت‌ها یکسال بعد از تولید است و هنوز ۷ ماه به انقضا ان‌ها مانده است.

این در حالیست که در تک شماره درج شده بر روی محصول هیچکس جوابگو نیست و در نهایت بعد از ۱۸ بار تماس اپراتور به واحد کنترل کیفیت ارجاع داد که اگر چنین واحدی وجود خارجی داشته باشد کسی جوابگو نبود.

در نهایت پس از پیگیری‌های فراوان یک شماره دیگر از بخش فروش استان تهران این مجموعه پس از چند بار تماس جواب تلفن را داد و قول پیگیری را داد بدون انکه هیچ شماره تماسی گرفته شود. با توجه به وضعیت اقتصادی و عدم کنترل قیمت‌ها و نبود ثبات قیمتی انتظار می‌رود دو سازمان استاندارد و سازمان غذا و دارو که تنها ابزار حفظ سلامت مردم در برابر صنایع مختلف هستند هیچگونه تسامحی در برابر متخلفان سود جو نداشته باشند و متخلفان را به شدت تنبیه کنند.

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

آیین نامه واردات خودروهای کارکرده

به گزارش وکلاپرس / در آیین نامه واردات خودروهای کارکرده (موضوع ماده ۱۱ قانون ساماندهی صنعت خودرو) که متن آن در ادامه آمده است، واردات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *