احمد نورانی

۲۵ آبان ۱۴۰۲

انهدام باند جاعلان حرفه‌ای اسناد و مهر مقامات قضایی و ادارات دولتی

به گزارش میزان / در پی شکایت واصله از شهروندان مبنی بر جعل اسناد دولتی و رسمی، امضا و مهر مقامات قضایی، مهر و علامت ادارات مهم دولتی و قضایی به دلیل حساسیت و پیچیدگی موضوع، طی هماهنگی با مراجع ذیربط و پس از اخذ استعلامات لازم، بررسی پرونده در دستور کار سربازان گمنام امام زمان (عج) در مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه قرار گرفت.

طی یک دوره اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات اولیه یکی از متهمین باند جعل حرفه‌ای دستگیر شد که پس از اقدامات آزمایشگاهی، فنی و اطلاعاتی پیچیده توسط سربازان گمنام حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه، متهم اصلی نیز شناسایی شد.

مامورین حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه در مرحله دوم عملیاتی با اقدام فنی و از پیش هماهنگ شده موفق به کشف مخفیگاه اصلی متهم شده و همزمان متهم را در محل وقوع جرم و همراه با انبوهی از اسناد و مدارک جعلی و تجهیزات مدرن جعل دستگیر کردند. از متهم تعداد قابل ملاحظه‌ای مهر، علامت، اوراق جعلی ادارات و اسناد و مدارک خام و جعلی کشف و ضبط شد.

متهمین با استفاده از اسناد جعلی موفق به انعقاد فقره‌های متعددی از قرارداد در مناطق شمالی شهر تهران از جمله ولنجک و زعفرانیه تهران با اشخاص شده بودند که میزان تعهدات صورت گرفته در یک شکایت در منطقه یک تهران رقمی بالغ بر ۱۶۷ میلیارد تومان برآورد شد.

شایان ذکر است؛ کارشناسان حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه همچنان در حال انجام تحقیقات فنی جهت شناسایی سایر عوامل، مرتبطین و ابعاد دیگر وقوع جرم هستند

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *