احمد نورانی

۲۴ مهر ۱۴۰۲

ایران خودرو رسما احتکار هایما را تایید کرد

گزارش رسمی که ایران خودرو به سازمان بورس داده نشان می‌دهد این شرکت در شهریورماه ۲۴۱۰ دستگاه هایما تولید کرده اما فقط ۲۶۳ دستگاه را به مشتریان فروخته است. یعنی بیش از ۲۱۰۰ دستگاه هایمای تولیدی خود در شهریور را احتکار کرده بود.

همچنین در مجموع ۶ ماه نخست امسال ایران خودرو ۱۰۵۲۸ دستگاه هایما تولید کرده که فقط ۷۶۵۵ دستگاه آن را به مشتریان فروخته بود. یعنی مجموعا ۲۸۷۳ دستگاه هایما توسط ایران خودرو تا پایان شهریور احتکار شده بود.

طبق گزارش رسمی روز ۵ مهر ایران‌خودرو به سازمان بورس، شهریور ۱۴۰۲ این شرکت از عرضه ۸۸ درصدِ هایماهای تولیدی خود سر باز زده است.

طبق مصوبه شورای رقابت، خودروسازان موظف به عرضه مستمر همه تولیدات خود در سامانه یکپارچه فروش خودرو هستند و از طرفی ایران خودرو نیز تا پایان سال ۱۴۰۳ همه هایماهای تولیدی خود را پیش‌فروش کرده است و این در حالی است که مردمی که در سامانه یکپارچه، نوبت تحویل خودرو آنان تابستان ۱۴۰۲ بوده است کماکان بلاتکلیف و نگران افزایش قیمت کارخانه‌ای این خودرو هستند

طی یک هفته اخیر مسئولان استاندارد، تعزیرات و سازمان حمایت بر احتکار خودرو توسط ایران خودرو صحه گذاشته‌اند./ شهروند

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

ادله اثبات دعوا (علم قاضی)

بازپرس دادسرای ویژه امور جنایی و جرایم امنیتی شیراز در یادداشتی به موضوع علم قاضی به عنوان یکی از ادله اثبات دعوا پرداخت. در این

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *