احمد نورانی

۶ فروردین ۱۴۰۳

توزیع ۸ کیلو عسل ‌به جای رفتن به زندان

مردی جوان به جای رفتن به زندان باید ۸ کیلو عسل در زندان و کمپ های ترک اعتیاد توزیع کند. او محکوم بود تا یک سال پشت میله های زندان برود اما به لطف قاضی دادگاه لواسانات و با حکم جالب او که از مجازات های جایگزین استفاده می کند، از زندانی شدن رهایی یافت.

چندی قبل به پلیس خبر رسید که مردی جوان، زنبورداری راه اندازی کرد. او اما مجوزهای لازم و قانونی برای انجام چنین کاری را نگرفته بود و این خبر وقتی به گوش اداره بهداشت شمیرانات رسید، نماینده این اداره راهی دادسرا شد و به طرح شکایت از صاحب زنبورداری پرداخت. همین موجب شد تا ماموران وارد عمل شده و مردی جوان را بازداشت کند.

او اقرار کرد که مجوزهای لازم برای انجام این حرفه را اخذ نکرده و کارش غیرقانونی بوده است. در این شرایط بود که برای این فرد کیفرخواست صادر شده و پرونده به دادگاه لواسانات فرستاده شد.

رئیس شعبه ۱۰۲ دادگاه لواسانات رسیدگی به این پرونده را آغاز کرد. در شرایطی که مجرم باید بر اساس قانون به یک سال حبس محکوم می شد اما چون سابقه کیفری نداشت و نمی دانست مجازات این کار، زندان است، قاضی میثم حسین پور تصمیم گرفت در این پرونده به جای فرستادن متهم به زندان از مجازات جایگزین استفاده کند.

این قاضی می گوید: بر اساس ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی (تعزیرات)، هر اقدامی که تهدید علیه بهداشت عمومی شناخته شود از قبیل آلوده کردن آب آشامیدنی یا توزیع آب آشامیدنی آلوده، دفع غیربهداشتی فضولات انسانی و دامی و مواد زاید، ریختن مواد مسموم کننده در رودخانه‌ها، زباله در خیابان‌ها و کشتار غیرمجاز دام، استفاده غیرمجاز فاضلاب خام یا پس آب تصفیه خانه‌های فاضلاب برای مصارف کشاورزی ممنوع می‌باشد و مرتکبین چنانچه طبق قوانین خاص مشمول مجازات شدیدتری نباشند به حبس تا یک سال محکوم خواهند شد.

متهم این پرونده باید یک سال به زندان می رفت اما او به شدت پشیمان بود.

در این پرونده، شخص مجرم را محکوم کردم تا برای افطاری زندانیان زندان، ۸ کیلو زنبور عسل تهیه کند و به دست آنها برساند تا سر سفره آنها قرار بگیرد. علاوه بر این به ۸ کمپ ترک اعتیاد هم برود و سر سفره افطار افراد معتادی که برای ترک بستری هستند، عسل توزیع کند. با صدور این رای، مجرم پرونده، راهی زندان و کمپ های ترک اعتیاد شد و عسل ها را برای افطاری توزیع کرد./ همشهری آنلاین

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

معافیت مالیاتی محصولات زنبور عسل

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی  مجلس با اصل استفساریه جزء یک بند الف ماده ۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده

هنر شنیدن

صدایی که شنیدن آن را می توان از نو  شنید  و با گوش های  هنرمندانه دوباره به آن گوش سپرد. این هنر خوب شنیدن از

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *