احمد نورانی

۲۰ دی ۱۴۰۲

حساب‌های فرعی کلیه دستگاه‌های اجرایی در سال آینده مسدود می‌شود

نایب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۳ از مصوبه این کمیسیون برای مسدود کردن تمامی حساب‌های فرعی دستگاه‌ها خبر داد و گفت که طبق این مصوبه دستگاه‌های اجرایی باید تمام حساب‌های ریالی و ارزی خود را صرفا از طریق سازمان خزانه داری کل کشور نزد بانک مرکزی افتتاح کنند.

محمدرضا رضایی کوچی در گفت و گو با ایسنا در توضیح جلسه امروز کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۳ گفت: کمیسیون تلفیق امروز بندی از لایحه بودجه را تصویب کرد که به موجب آن، کلیه دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده ۱ قانون برنامه پنج ساله هفتم پیشرفت از جمله دستگاه‌ها و شرکت‌های مستلزم ذکر نام یا تصریح نام مانند شرکت‌های اصلی و تابعه وزارت نفت به جز سازمان‌ گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران مکلف می‌شوند، کلیه حساب‌های فرعی خود را مسدود کرده و تمام حساب‌های ریالی و ارزی خود (درآمدی و هزینه ای) را صرفا از طریق سازمان خزانه داری کل کشور نزد بانک مرکزی افتتاح کنند.

وی ادامه داد: این دستگاه‌ها موظفند کلیه دریافت‌ها و پرداخت‌های خود را فقط از طریق حساب‌های افتتاح شده نزد بانک مرکزی انجام دهند. همچنین نگهداری هرگونه حساب توسط این دستگاه در بانکی غیر بانک مرکزی در حکم تصرف غیرقانونی اموال دولتی است.

رضایی کوچی اضافه کرد: نهادهای عمومی غیردولتی نیز در رابطه با آن بخش از منابع خود که از محل منابع عمومی یا کمک‌های مردمی تأمین می‌شوند، مشمول این حکم می‌شوند.

به گفته وی، اجرای این حکم در خصوص دستگاه‌هایی که مستقیماً زیر نظر مقام معظم رهبری اداره می شوند، منوط به اذن ایشان است.

نایب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۳ در پایان گفت که بانک مرکزی مکلف به پیگیری اجرای این بند و مسدود کردن حساب‌های فرعی این دستگاه‌های اجرایی است.

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

آیین نامه واردات خودروهای کارکرده

به گزارش وکلاپرس / در آیین نامه واردات خودروهای کارکرده (موضوع ماده ۱۱ قانون ساماندهی صنعت خودرو) که متن آن در ادامه آمده است، واردات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *