احمد نورانی

۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

دانش آموختگان حقوق به عنوان نماینده حقوقی

نصرالله پژمانفر رئیس کمیسیون اصل نود مجلس گفت: «خوشبختانه پیشنهادم در قانون تامین مالی تولید و زیرساخت‌ها، در خصوص استفاده بنگاه‌های اقتصادی از نماینده حقوقی خودشان در محاکم و دعاوی و مسائل قضاییشان مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفت.

پیش از این، بنگاه‌ها صرفا باید از وکلای دادگستری با صرف هزینه و با استفاده از نیروی خارج از مجموعه خود برای حل مسئله خود بهره میگرفتند.»

گفتنی است که هفته گذشته، طرح تامین مالی تولید و زیرساخت‌ها در شورای نگهبان، تایید شد.

گرچه متن جدید و اصلاح شده مصوبه هنوز منتشر نشده است اما طبق آخرین اخبار واصله از این طرح در ماه های گذشته، با تایید طرح مزبور در شورای نگهبان، کانون های وکلا را ملزم به تبعیت از مصوبات هیات مقررات زدایی شده و صدور و ابطال پروانه وکالت صرفا از طریق درگاه ملی مجوزها صورت خواهد پذیرفت.

پیشتر نیز به همین طرح یک الحاقیه دیگر اضافه و تصویب شده بود که همین پیشنهاد  رئیس کمیسیون اصل نود است. بر اساس این الحاقیه، فارغ‌التحصیلان حقوق می‌توانند به جای وکیل دادگستری، به عنوان نماینده حقوقی به دفاع از شرکت‌ها و موسسات بپردازند./ خبر خوان حقوقی میزان

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

معافیت مالیاتی محصولات زنبور عسل

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی  مجلس با اصل استفساریه جزء یک بند الف ماده ۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *