احمد نورانی

۲۶ تیر ۱۴۰۲

دریافت وام های فرزند آوری بدون ضامن شد

مطابق  ماده ۷۱ مکرر( جدید) قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت که در مورخ ۱۴۰۲/۴/۱۴ به تایید شورای رسید، در راستای رفع موانع دریافت و تسهیل در پرداخت تسهیلات فرزند آوری موضوع این قانون به شرح ذیل می باشد:
بند الف: محدودیت موضوع بند «ب» ماده (۱۰) قانون خدمت وظیفه عمومی مصوب ۱۳۶۳/۷/۲۹ با اصلاحات و الحاقات بعدی، در خصوص متقاضیان تسهیلات موضوع این قانون که دارای گواهی پایان خدمت نباشند اعمال نمی‌شود و متقاضی وام فرزند آوری از این به بعد بدون داشتن کارت پایان خدمت می تواند این وام را دریافت کند.

بند ب: در صورتی که متقاضیان وام فرزند آوری  دارای بدهی قطعی مالیاتی یا بدهی غیرجاری به بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی یا دارای چک برگشتی حداکثر تا سقف تسهیلات مشمول این قانون باشند، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری مکلفند در صورت درخواست متقاضی، این تسهیلات را پرداخت نمایند.

ج- بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی موظفند پرداخت تسهیلات فرزند آوری را  در خصوص مطالبه وثایق و تضامین، با اولویت توثیق حساب یارانه اشخاص یا سایر دارایی‌های مالی اشخاص از جمله سهام پذیرفته‌شده در بازار سرمایه عمل نمایند. به عبارت دیگر اگر متقاضی وام فرزند آوری نتواند ضامنی جهت دریافت وام  خود پیدا کند، بانک ها موظفند با اولویت توثیق حساب یارانه اشخاص یا سایر دارایی‌های مالی اشخاص از جمله سهام پذیرفته‌شده در بازار سرمایه  و بدون دریافت ضامن این وام را به او پرداخت نمایند.

معاینه فنی موتورسیکلت‌ها اجباری است

معاون پلیس راهور تهران بزرگ: رانندگی با هر وسیله نقلیه فاقد گواهی معاینه فنی معتبر ممنوع است. دارندگان وسایل نقلیه موتوری بدون استثنا مکلف هستند

تصمیم مهم مجلس در مورد املاک بانک ها

به گزارش خبرنگار جماران؛ در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در بررسی گزارش کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم نمایندگان بند ب ماده ۸ موافقت

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *