احمد نورانی

۷ اسفند ۱۴۰۲

فعالیت یک دانشگاه پزشکی جعلی

 

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به برخورد با یک دانشگاه جعلی در کشور گفت: این دانشگاه پول می‌گرفت تا دانشجوی پزشکی تربیت کند که با هماهنگی با نیروی انتظامی جلوی فعالیتش گرفته شد.

به نقل از ایسنا / حجت‌الاسلام و المسلمین خسروپناه در نشست با شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر اظهار کرد:
یک دانشگاه جعلی که اخیرا به فعالیت می‌پرداخته، در سفر به استان هرمزگان باخبر شدیم که چنین دانشگاهی شکل گرفته است و پول می‌گیرد تا دانشجوی پزشکی تربیت کند، عنوان شده بود که این دانشگاه مجوز شورای عالی انقلاب فرهنگی دارد، در پیگیری‌ها مشخص شد که فردی غیرقانونی این “به ظاهر دانشگاه” را تأسیس کرده است و با هماهنگی وزارت علوم و بهداشت مشخص شد که مجوز این وزارتخانه را ندارد، در نهایت با هماهنگی با نیروی انتظامی جلوی فعالیتش گرفته شد، بنابراین موضوع رصد خیلی مهم است. در رصد مسائل نباید محافظه‌کارانه برخورد کرد آنچنان که مقام معظم رهبری می‌فرمایند که محافظه‌کاری قاتل انقلاب اسلامی است، برخی محافظه‌کاری را در پیش می‌گیرند و این رویکرد باید اصلاح شود.

خسروپناه با بیان اینکه جنگ فرهنگی کار قرارگاهی می‌خواهد، افزود: در گام دوم قرارگاهی شدن شورای فرهنگ عمومی، باید راهبری و حل مسائل در نظر گرفته شود. در گام سوم باید تقسیم کار دستگاهی صورت گیرد. در ادامه باید نظارت مدنظر باشد که چه میزان مصوبات اجرایی شده است؟ استانداری پس از ابلاغ مصوبات فرهنگ عمومی، باید بر روند اجرا نظارت کند. اثرسنجی مصوبات هم باید در دستور باشد، ویژگی مهم حکمرانی اثرسنجی است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید کرد: اسناد شورای عالی انقلاب فرهنگی باید در استان‌ها اجرایی شود و ما آماده‌ایم اسناد عملیاتی را نیز ارائه دهیم، از طرفی فناوری کار قرارگاهی باید در دستور کار باشد، در برش‌های استانی باید پروژه تعریف شود.

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

آیین نامه واردات خودروهای کارکرده

به گزارش وکلاپرس / در آیین نامه واردات خودروهای کارکرده (موضوع ماده ۱۱ قانون ساماندهی صنعت خودرو) که متن آن در ادامه آمده است، واردات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *