احمد نورانی

۱۲ تیر ۱۴۰۲

قانون آفساید تغییر می کند!

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان :کشور سوئد به جمع ایتالیا و هلند که قرار است قانون جدید آفساید در آن‌ها مورد آزمایش قرار بگیرد اضافه شد. این قانون در فصل جدید لیگ زیر ۲۱ سال مردان و زیر ۱۹ سال زنان سوئد اجرا خواهد شد.

طبق قانون فعلی در صورتی که تنها قسمتی از بدن یک بازیکن از آخرین مدافع حریف جلوتر باشد داور باید آفساید اعلام کند. قانون جدیدی که اکنون به آزمایش گذاشته شده کاملا برعکس قانون قبلی است و در آن کافی است تنها قسمتی از بدن بازیکن عقب‌تر از آخرین مدافع حریف باشد تا داور فرمان ادامه بازی را بدهد.

فدراسیون جهانی فوتبال و IFAB (هیئت بین‌المللی فوتبال و تنها نهاد دارای صلاحیت قانون گذاری در رشته فوتبال) با همکاری یکدیگر در حال توسعه این طرح هستند تا فوتبال را پرگل‌تر و جذاب‌تر کنند.

پر ویدن، رئیس بخش توسعه اتحادیه فوتبال سوئد در این مورد گفت: “در واقع این آرسن ونگر بود که چنین طرحی را پیشنهاد کرد. ما ابتدا برای پذیرفتن پیشنهاد آزمایش آن در بازی‌هایمان مردد بودیم، اما خیلی زود متوجه شدیم که با یک مورد خوب مواجه هستیم. فیفا اعتماد بالایی به فوتبال سوئد دارد. آن‌ها می‌دانند که ما سازماندهی خوبی داریم. ”

فیفا تمامی مسابقاتی که با قانون آفساید جدید برگزار می‌شود را مورد تجزیه و تحلیل دقیق قرار خواهد تا نتایج به دست آمده را با شرایط قبلی در بهار سال آینده مقایسه کند. بعد از این مرحله، نظرسنجی گسترده‌ای از بازیکنان، مربیان، مسئولان و داورانی که در آزمون حضور داشته انجام خواهد شد.

یوناس ویدن، داور قدیمی فوتبال سوئد با استقبال از این طرح گفت: “ما از اعتماد فیفا احساس غرور می‌کنیم. این طرح به جذابیت فوتبال خواهد انجامید و کاملا به نفع مهاجمان است. فقط باید داورانی را داشته باشید که مختص قضاوت با این قانون باشند چرا که قضاوت با دو شیوه مختلف آفساید آن‌ها را به اشتباه خواهد انداخت. “

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

غم آزادی…

آسمانِ سربی و سرد یاد و مه کودکی را در آغوش خود می فسرد از دور ، طوفان زندگی لحظه های عبور را در دره

ارکان جرم خیانت در امانت

وجود سوء نیت و قصد ضرر رساندن به صاحب مال و ارتکاب جرم به عمد و با آگاهی، رکن معنوی جرم خیانت در امانت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *