احمد نورانی

۲۰ فروردین ۱۴۰۳

مالیات بر درآمد حقوق قرارداد‌های پژوهشی

طبق ابلاغیه سازمان امور مالیاتی، مالیات بر درآمد حقوق پرداختی بابت قرارداد‌های پژوهشی و تحقیقاتی توسط اشخاص حقیقی، مشمول مالیات مقطوع به نرخ پنج درصد است.

به نقل از خبرگزاری میزان / باتوجه به سوالات و ابهامات مطرح شده در مورد مالیات بر درآمد حقوق سال ۱۴۰۲ قرارداد‌های پژوهشی دانشگاه‌ها، مراکز و موسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری دارای مجوز، سازمان امور مالیاتی به رفع ابهام در این زمینه پرداخت. ابلاغیه رفع ابهام در این زمینه در تاریخ ۱۸ فرودین ماه ۱۴۰۳ صادر شد.

بر اساس این ابلاغیه، مالیات بر درآمد حقوق پرداختی بابت قرارداد‌های پژوهشی و تحقیقاتی توسط اشخاص حقیقی، مشمول مالیات مقطوع به نرخ پنج درصد است.

متن ابلاغیه مالیات بر درآمد حقوق قراردادهای پژوهشی

نظر به سوالات و ابهامات مطرح شده در خصوص مالیات بر درآمد حقوق سال ۱۴۰۲ قرارداد‌های پژوهشی دانشگاه‌ها، مراکز و موسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری که دارای مجوز از شورای گسترش آموزش عالی وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سایر موسسات آموزشی و پژوهشی قانونی دارای مجوز رسمی از وزارتین فوق الذکر، با توجه به حکم بند (و) تبصره (۱۲) قانون بودجه سال مذکور مقرر می‌دارد:

باتوجه به عدم تصریح قرارداد‌های پژوهشی در بند (و) تبصره (۱۲) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور و همچنین با عنایت به حکم مذکور در قسمت اخیر جزء ۴-۲ بند (ث) تبصره ۱۵ قانون بودجه سال ۱۴۰۳ که مالیات قرارداد‌های پژوهشی را کماکان مشمول حکم تبصره (۲) ماده ۸۶ قانون مالیات‌های مستقیم الحاقی ۲۷/ ۴/ ۱۳۹۶ دانسته است، لذا مالیات بر درآمد حقوق پرداختی بابت قرارداد‌های پژوهشی و تحقیقاتی توسط اشخاص مذکور به اشخاص حقیقی (حقوق بگیر) مشمول مالیات مقطوع به نرخ پنج (۵) درصد می‌باشد.

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

معافیت مالیاتی محصولات زنبور عسل

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی  مجلس با اصل استفساریه جزء یک بند الف ماده ۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *