احمد نورانی

۹ شهریور ۱۴۰۲

متهم کلاهبرداری به فروش حواله‌های صوری خودرو در شهرستان رودان دستگیر شد

مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: با دریافت شکایات متعدد با موضوع کلاهبرداری از طریق فروش حواله‌های صوری خودرو در شهرستان رودان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار دستگاه قضایی استان قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه متهم پس از دریافت مبالغ قابل توجهی از مالباختگان، پاسخگوی تماس‌های تلفنی و مراجعات آن‌ها نبوده است، افزود: با دستور مقام قضایی بلافاصله با توجه به شگرد متهم، هویت و مخفیگاه وی، شناسایی و در یک عملیات پلیسی فرد مورد نظر دستگیر شد.

قهرمانی یادآور شد: به دستور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رودان با تجمیع پرونده‌های مشابه و در بررسی ابعاد مختلف موضوع، مشخص شد تاکنون ۱۱ نفر از شهروندان رودانی از این فرد به عنوان کلاهبرداری شکایت کرده اند.

رئیس کل دادگستری هرمزگان با اشاره به اینکه جبران خسارت مالباختگان و اعاده حقوق آن‌ها اولویت اصلی دستگاه قضایی استان است، تصریح کرد: بر این اساس به دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رودان مأموریت داده شد برای استیفای حقوق مالباختگان پیش از صدور کیفرخواست، تدابیر لازم را اتخاذ کند که در نتیجه آن توافقاتی با متهم به منظور رد مال و بازگرداندن مبالغ دریافتی صورت گرفته است.

وی همچنین با تأکید بر اینکه متهم مذکور تا زمان تسویه حساب کامل و تحویل مبالغ و وجوه اخذ شده به مالباختگان در زندان به سر خواهد برد، خاطرنشان کرد: روند تحقیقات قضایی در خصوص اتهامات این فرد در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رودان ادامه دارد که نتایج آن متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد./دیده بان هشتم

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

آشنایی باچند اصطلاح مهم حقوقی

۱- توقیف دادرسی: در دعاوی مدنی پس از شروع به محاکمه در مواردی که قانون تصریح می‌کند مرجع رسیدگی می‌تواند برای مدتی دادرسی را متوقف سازد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *