احمد نورانی

۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

مراقب سیم کارت های خود باشید

سردار مجید با تاکید بر این که گمنام بودن هویت در فضای سایبری یکی از مهمترین عواملی است که بسترساز سوء استفاده مجرمان می‌شود، اظهار داشت: ۷۰ درصد پرونده‌های تشکیل‌شده در پلیس فتا مربوط به استفاده از مالکیت سیم‌کارت‌های بی‌نام و نشان است و بارها شاهد آن بوده‌ایم که سهل‌انگاری مردم درباره سیم‌کارت‌های تحت مالکیتشان، آن‌ها را بدون این که آگاه باشند، وارد پرونده‌های قضایی کرده است.
همچنین بسیاری از شهروندان به دلیل ارزانی و راحت بودن دریافت سیم‌کارت‌های اعتباری، غافل از مسئولیتی که خرید این سیم کارت‌ها برای آن‌ها ایجاد می‌کند، اقدام به خرید چندین سیم‌کارت بی‌نام و نشان می‌کنند و بدون توجه به نقل و انتقال قانونی، آن‌ها را در اختیار دیگران قرار می‌دهند.

متاسفانه با وجود هشدارهای مکرر پلیس، همچنان شاهد آن هستیم که برخی افراد، سیم‌کارت خود را دور می‌اندازند و بدون این که سیم‌کارت قبلی را امحا کنند، سیم‌کارت جدیدی تهیه می‌کنند. همچنی برخی افراد نیز سیم‌کارت‌های خود را در اختیار دیگران قرار می‌دهند یا آن‌ها را اجاره می‌دهند که بسیار نگران‌کننده است.

توصیه همیشگی پلیس به شهروندان این است که به هیچ وجه، سیم‌کارت خود را به افراد غریبه واگذار نکنند یا اجاره ندهند، زیرا در چنین شرایطی، مسئولیت هر اقدام مجرمانه‌ای که با سیم‌کارت انجام شود، بر عهده مالک آن خواهد بود./ ایلنا 

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

معافیت مالیاتی محصولات زنبور عسل

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی  مجلس با اصل استفساریه جزء یک بند الف ماده ۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده

هنر شنیدن

صدایی که شنیدن آن را می توان از نو  شنید  و با گوش های  هنرمندانه دوباره به آن گوش سپرد. این هنر خوب شنیدن از

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *