احمد نورانی

۲۳ تیر ۱۴۰۲

مرخصی زایمان برای معلمان رسمی و پیمانی اجرایی می‌شود

رابعه امامی رضوی مشاور امور زنان وزیر آموزش و پرورش:
مرخصی ۹ ماهه زایمان برای معلمان رسمی و پیمانی اجرایی می‌شود. این امر شامل معلمان حق التدریسی نمی‌شود.
پس از اتمام مرخصی زایمان، معلمان حتما در مدرسه و یا در منطقه‌های دیگر جایابی می‌شوند.
مشاور امور زنان وزیر آموزش و پرورش، با اشاره به اجرای مرخصی ۹ ماهه زایمان برای معلمان رسمی و پیمانی، گفت: پس از اتمام مرخصی ۹ ماهه زایمان، معلمان حتما در مدرسه و یا در نواحی و منطقه‌های دیگر جایابی می‌شوند.
رابعه امامی رضوی با اشاره به اجرای مرخصی ۹ ماهه زایمان برای معلمان، اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش مرخصی ۹ ماهه زایمان را به طور کامل برای نیرو‌های رسمی و پیمانی خود اجرا می‌کند. چه کارکنان اداری و آموزشی و چه معلم‌های رسمی و پیمانی شامل این ۹ ماه مرخصی می‌شوند، اما این امر شامل حال معلمان حق التدریسی نمی‌شود.
وی در پاسخ به اینکه پس از اتمام مرخصی آیا معلمان به فرآیند تدریس باز می‌گردند؟، تصریح کرد: در آن ۹ ماه نمی‌توان کلاس را بی‌معلم گذاشت، از این رو وقتی معلم وسط سال به مدرسه برمی‌گردد، در همان مدرسه به کار گرفته می‌شود، اما سر کلاس نمی‌رود چراکه بالاخره معلم برای آن کلاس‌ها جایگزین شده است. مدیران مدارس این توانمندی را دارند که جایابی مناسب برای نیروی خود داشته باشند و اگر جا هم نداشتند مناطق و نواحی دیگر آموزش و پرورش باید آن نیروی رسمی یا پیمانی آموزش و پرورش را ساماندهی کنند.
به گفته امامی رضوی معلمان رسمی و پیمانی در این ۹ ماهه مرخصی زایمان حقوق کامل دریافت می‌کنند و تنزل رتبه هم نخواهند داشت./باشگاه خبرنگاران جوان

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *