احمد نورانی

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مسئولیت شهرداری در سگ گزیدگی حیوان بلاصاحب

به نقل از وکلاپرس/  دکتر حسنی محسنی

با گسترش حس حیوان دوستی و با دگرگونی های پی در پی و ژرف در مفهوم و مصداق خانواده و فرزند و حیوان خانگی، شاهد رشد روز افزون پرورش و نگهداری حیواناتی همچون سگ در خانواده ها و در میان مردم شهرنشین هستیم.

این حیوانات نه برای نگهبانی یا شکار یا گله یا کشاورزی که به عنوان یک حیوان خانگی یا زینتی یا در حالت بسیار افراطی به عنوان عضوی از خانواده امروز مورد توجه است.

تجارت پرسود تولید نژاد و تغذیه و خوراک این حیوانات که بخش بزرگی از واردات خوراک حیوانات را قانونی و غیرقانونی به خود اختصاص داده و نگرش های افراطی کشتن حیوانات سودمند دیگر برای خوراک این حیوانات دیرگاهی است همه معیارهای حیوان دوستی را به چالش کشیده است.

روز و  شبی نیست که خبر حمله سگ به کودکان در کوی و برزن شنیده و تصویر دردناک آن دیده نمی شود. دو سال پیش نامه ای خطاب به دادستانی کل کشور نوشتند. همچنین به وزارت کشور. از بازخورد این مطالبات خبری نیست و این در حالی است که آمار گزش حیوانات هر سال بیشتر می شود.

در این رای شایسته تقدیر، قاضی به درستی چون شهرداری را مسئول جمع آوری سگ ولگرد برابر بند ۱۵ ماده ۵۵ قانون شهرداری می داند، برابر مستنداتی دیگر از قانون مجازات، آن را مسئول صدمات می شناسد.

درباره مسئولیت صاحب سگ نیز هیچ تردیدی نیست. همچنین در الزامات بهداشتی نگهداری از این دست حیوانات و محل آن که مالک باید رعایت کند هیچ شکی نیست.

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

آیین نامه واردات خودروهای کارکرده

به گزارش وکلاپرس / در آیین نامه واردات خودروهای کارکرده (موضوع ماده ۱۱ قانون ساماندهی صنعت خودرو) که متن آن در ادامه آمده است، واردات

آیین نامه واردات خودروهای کارکرده

به گزارش وکلاپرس / در آیین نامه واردات خودروهای کارکرده (موضوع ماده ۱۱ قانون ساماندهی صنعت خودرو) که متن آن در ادامه آمده است، واردات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *