احمد نورانی

۲۴ خرداد ۱۴۰۳

مطالبه خسارت افت قیمت خودرو بدون نیاز به حکم قضایی

وکلاپرس- رئیس سازمان بیمه مرکزی در  گفت و گوی تلفنی با برنامه خبر ساعت ۲  در مورد مصوبه جدید هیئت دولت برای در نظر گرفتن خسارت افت قیمت خودرو در بیمه شخص ثالث توضیحاتی را ارائه داد.

صبح امروز سخنگوی دولت از تصویب مصوبه‌ای خبر داد که بر اساس آن، خسارت‌‌های افت قیمت وسایل نقلیه موتوری هم جزو حمایت‌های بیمه‌ای قرار می‌گیرد.

 در همین راستا هاشمی رئیس بیمه کل مرکزی در توضیحات تکمیلی در خصوص این مصوبه اعلام کرد:، پس از تصویب این اصلاحیه و تعیین وضعیت شرکت های بیمه گر، مردم برای دریافت خسارت افت قیمت خودرو نیازی به مراجعه به دادگاه ها و گرفتن حکم قضایی ندارند.

هاشمی در شبکه خبر گفت: در مورد افت قیمت خودرو به علت اینکه در آیین نامه اجرایی ماده ۳۰ قانون بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث، به طور کامل افت قیمت تصریح نشده بود و همچنین بین مردم حادثه دیده ای که به شرکت های بیمه گر مراجعه می کردند، مشکلاتی ایجاد میشد، این موضوع مطرح شد.

هاشمی عنوان کرد: پیشنهادی که بیمه مرکزی به صورت لایحه به هیات دولت ارائه کرد این بود که موضوع افت قیمت در اصلاح ماده ۷ آیین نامه اجرایی ماده ۳۰ قانون بیمه شخص ثالث در نظر گرفته شد و به این ترتیب که لفظ «کسر قیمت» در خسارتهای پرداختی بابت خسارت های مالی در نظر گرفته شد.

زمان اجرای مصوبه پرداخت خسارت افت قیمت وسایل نقلیه

هاشمی در خصوص زمان اجرایی شدن این مصوبه عنوان کرد: انشالله بعد از اینکه دستورالعمل نحوه محاسبه و پرداخت آن توسط شورای عالی بیمه به تصویب برسد که نهایتا ظرف یک ماه آینده این مصوبه را بیمه مرکزی آماده می کند و به تصویب شورای عالی بیمه می رساند و می توانیم نحوه پرداختش را برای شرکت های بیمه گر مشخص کنیم.

با تصویب این مصوبه نیازی به مراجعه به دادگاه و گرفتن حکم قضایی نیست

رئیس سازمان بیمه مرکزی در انتها عنوان کرد: مردم بعد از این موضوع نیازی به مراجعه به دادگاه و گرفتن حکم قضایی ندارند و میتواند با مراجعه به شرکت های بیمه گر خسارت افت قیمت خودرو خود را دریافت کنند.

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

آیین نامه واردات خودروهای کارکرده

به گزارش وکلاپرس / در آیین نامه واردات خودروهای کارکرده (موضوع ماده ۱۱ قانون ساماندهی صنعت خودرو) که متن آن در ادامه آمده است، واردات

آیین نامه واردات خودروهای کارکرده

به گزارش وکلاپرس / در آیین نامه واردات خودروهای کارکرده (موضوع ماده ۱۱ قانون ساماندهی صنعت خودرو) که متن آن در ادامه آمده است، واردات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *