احمد نورانی

۲۸ آبان ۱۴۰۲

ممنوعیت برگزاری دوره‌های آمادگی اختبار سردفتری توسط سران دفاتر اسناد رسمی

مدیرکل اداره ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی از ممنوعیت برگزاری دوره‌های آمادگی اختبار سردفتری توسط سران دفاتر اسناد رسمی خبر داد.

به گزارش اختبار / به تازگی تصویر بخشنامه‌ای منتسب به مدیرکل اداره ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی در فضای مجازی همرسان شده که در آن برگزاری دوره‌های آمادگی اختبار سردفتری و در اختیار قرار دادن سامانه ثبت آنی جهت آمادگی و تسلط بر انجام کار و… تخلف دانسته شده است.

در بخشی از این نامه آمده است:

متأسفانه برخی از سران دفاتر اسناد رسمی بصورت شخصی و یا با همکاری مؤسسات آموزشی نسبت به برگزاری دورههای آمادگی اختیار سردفتری بصورت حضوری و غیر حضوری و در اختیار قرار دادن سامانه ثبت آنی جهت آمادگی و تسلط بر انجام کار و تشکیل گروه و کانالها در فضای مجازی و انتشار اخبار و اطلاعات واهی و بی اساس از نحوه انجام اختبار و سؤالات مطروحه در جلسه اختبار و اخذ مبالغ هنگفت اقدام می نمایند که این موضوع مغایر با مقام و منزلت شخص سردفتر و شئون دفاتر اسناد رسمی مصرح در کد ۶۵۴ مجموعه بخشنامههای ثبتی و از مصادیق واگذاری امور دفترخانه و سپردن رمزنگار به اشخاص غیر مسئول مصرح در فرازهای ۷ و ۱۷ بند ب ماده ۶۵ آیین نامه دفاتر اسناد رسمی مصوب ۱۴۰۰ می باشد.

لذا مقتضی است به کلیه سران دفاتر اسناد رسمی تحت امر ابلاغ که در اختیار گذاشتن سامانه ثبت آنی و برگزاری دوره های مذکور چه بصورت فردی، گروهی، حضوری، مجازی و آنلاین … و اخذ وجوه از این طریق تخلف محسوب و با متخلف به شدت برخورد خواهد شد.

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

ادله اثبات دعوا (علم قاضی)

بازپرس دادسرای ویژه امور جنایی و جرایم امنیتی شیراز در یادداشتی به موضوع علم قاضی به عنوان یکی از ادله اثبات دعوا پرداخت. در این

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *