احمد نورانی

۲۹ اسفند ۱۴۰۲

ممنوعیت تهیه و انتشار فیلم از دانش‌آموزان

 

رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک با بیان اینکه انتشار فیلم دانش‌آموزان در فضای مجازی از سوی معلم‌بلاگرها ورود به حریم شخصی کودکان و نوجوانان است، گفت: این اقدام به‌لحاظ قانونی قابل برخورد است.

مجتبی همتی‌فر؛ رئیس سازمان تعلیم و تربیت کودک در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره فعالیت معلم‌بلاگرها اظهار کرد: بحثی به‌نام حقوق کودک داریم و بر این اساس کودکان نیز دارای حریم هستند.

وی افزود: اگر معلمی بدون اجازه دانش‌آموز و ولی قانونی او به تهیه فیلم اقدام و آن را در فضای عمومی منتشر کند، تعرض به حریم کودک و حقوق اوست و به‌لحاظ قانونی قابل برخورد است.

رئیس سازمان تعلیم و تربیت کودک گفت: این‌که معلم به‌دلیل اعتمادی که خانواده به آن دارند، وارد این عرصه شود، از جنبه‌هایی قابل تأمل است و آموزش و پرورش برای ساماندهی این موضوع و حفظ حریم  دانش‌آموزان به‌عنوان‌ امانت خانواده‌ها ورود کرده است و تصمیم به ساماندهی فعالیت معلم‌بلاگرها دارد.

همتی‌فر متذکر شد: این موضوع البته بیشتر یک کار فرهنگی است تا یک کار حقوقی، یعنی معلم باید کودک را به‌عنوان امانت بداند همان‌طور که والدین هم باید نسبت به حقوق فرزندان خود حساس باشند چون هم‌اکنون با پدیده والدبلاگر هم مواجه هستیم و آنجا هم همین حساسیت باید وجود داشته باشد.

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

معافیت مالیاتی محصولات زنبور عسل

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی  مجلس با اصل استفساریه جزء یک بند الف ماده ۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *