احمد نورانی

۶ شهریور ۱۴۰۲

مهلت یک هفته‌ای رئیس کل دادگستری بوشهر به سازمان سنجش برای مسترد کردن هزینه ثبت‌نام آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه

به نقل از دیده بان هشتم : رئیس کل دادگستری استان بوشهر پس از ورود به موضوع خرابی سیستم سرمایشی یکی از حوزه‌های برگزاری آزمون مرکز وکلای قوه قضائیه در استان، به سازمان سنجش برای بازپرداخت هزینه ثبت‌نام یک هفته مهلت تعیین کرد
مهدی مهرانگیز رئیس کل دادگستری استان بوشهر صبح روز جمعه ۳ شهریور به منظور نظارت بر روند برگزاری آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضائیه در دانشگاه خلیج فارس بوشهر به عنوان یکی از حوزه‌های امتحانی استان حاضر شد.

در این بازدید مشخص شد تمام سیستم‌های سرمایشی این حوزه امتحانی خراب و یا خاموش هستند و به دلیل گرما و میزان رطوبت هوا داوطلبان قدرت تمرکز بر پاسخگویی به سوالات آزمون را ندارند و این موضوع موجب اعتراض داوطلبان شده بود.

پیرو این موضوع مهرانگیز رییس کل دادگستری استان بوشهر با ارسال نامه‌ای به رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور دستورات لازم برای جبران خسارات وارده به داوطلبین آزمون وکالت در حوزه امتحانی دانشگاه خلیج را صادر کرد.

براساس نامه رییس کل دادگستری استان بوشهر به رئیس سازمان سنجش، دانشگاه خلیج فارس امکان برگزاری هیچ آزمونی را بدون تایید کارشناس رسمی دادگستری مبنی بر سالم بودن سیستم سرمایشی ندارد.

همچنین رییس کل دادگستری استان بوشهر دستور داد حداکثر ظرف مدت یک هفته تمام هزینه‌های ثبت‌نام و برگزاری آزمون که از داوطلبین اخذ شده بود به حساب آن‌ها واریز شود و تمام حقوق از دست رفته داوطلبین جبران شود.

 
رییس کل دادگستری استان بوشهر در نامه خود عنوان کرده است در صورتی که پول داوطلبان به حساب آن‌ها واریز نشود حسب مقررات قانونی با شخص رییس سازمان سنجش برخورد خواهد کرد.

گفتنی است پیش از این با دستور قضای برای رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر و معاون این دانشگاه پرونده کیفری تشکیل شده است.

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

غم آزادی…

آسمانِ سربی و سرد یاد و مه کودکی را در آغوش خود می فسرد از دور ، طوفان زندگی لحظه های عبور را در دره

ارکان جرم خیانت در امانت

وجود سوء نیت و قصد ضرر رساندن به صاحب مال و ارتکاب جرم به عمد و با آگاهی، رکن معنوی جرم خیانت در امانت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *