احمد نورانی

۹ مهر ۱۴۰۲

وزیر راه: ۳۲ هزار قطعه زمین به مشمولان قانون جوانی جمعیت واگذار می‌شود

به گزارش خبرگزاری برنا، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، در مراسم واگذاری زمین به ۲۵۰۰ خانواده مشمول قانون جوانی جمعیت با بیان قانون جوانی جمعیت یک قانون خوب است، اظهار کرد: با آنکه اجرای قانون سخت بود اما با توجه به مقدس بودن این امر وزارت راه و شهرسازی در سراسر کشور زمین را به خانوارهای دارای ۳ فرزند و بیشتر واگذار خواهد کرد.

وی ادامه داد: بر این اساس ۳۲ هزار قطعه زمین به مشمولان قانون جوانی جمعیت تقدیم خواهد شد.

وی بیان کرد: تا پایان سال دربخش روستایی ۵۰۰ هزار قطعه زمین در قالب نهضت ملی مسکن به متقاضیان واگذار خواهد شد. سال آینده نیز به همین میزان عملیاتی می شود. در شهرها نیز ۴۰۰ هزار قطعه زمین در قالب خانه ها یک طبقه به متقاضیان واگذار شده است.

وزیر راه و شهرسازی از توسعه محدوده شهری به عنوان یکی دیگر از برنامه های وزارت راه و شهرسازی خبر داد و گفت: تاکنون در شهرها برای نهضت ملی مسکن ۵۰ هزار هکتار زمین تامین شده که یک اتفاق بزرگ در این طرح است.

بذرپاش با اشاره به آماده سازی زمین پیش از واگذاری، اضافه کرد: واگذاری این تعداد زمین در کشور در دوران انقلاب و قبل از انقلاب سابقه ندارد.

وی با یادآوری عقب ماندگی در بخش مسکن، تاکید کرد: مجبور بودیم زیرساخت ها، بانک ها، تامین زمین و… را در کوتاه‌ترین زمان فراهم کنیم. در این دولت وارث ۲۴۰ هزار واحد مسکن مهر بودیم که تا امروز از این تعداد ۱۰۰ هزار واحد تحویل متقاضیان شده است.

وی افزود: تصمیم دولت برای بخش مسکن جدی است و از ابتدای دولت رییس جمهوری با شجاعت وارد شد . در این بین عده ای نقد هم میکنند اما باید بگویم که کار در میدان سخت است و نمی‌توانستیم این بازار را رها کنیم.

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

ادله اثبات دعوا (علم قاضی)

بازپرس دادسرای ویژه امور جنایی و جرایم امنیتی شیراز در یادداشتی به موضوع علم قاضی به عنوان یکی از ادله اثبات دعوا پرداخت. در این

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *