احمد نورانی

۲۵ مهر ۱۴۰۲

وکیل مهدی یراحی : باید منتظر صدور رأی دادگاه در هفته‌های آتی بمانیم

به نقل از خبر خوان حقوقی میزان:
وکیل دادگستری: مهدی یراحی به تشویق به فساد و فحشا، ساخت و انتشار محتوای خلاف اخلاق و عفت عمومی و تحریک افراد متهم شد؛ باید منتظر صدور رأی دادگاه در هفته‌های آتی بمانیم

دیروز، ۲۴ مهر، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی افشاری برگزار شد. زهرا مینویی، یکی از وکلای مهدی یراحی درباره روند رسیدگی به اتهامات موکلش، اظهار کرد: جلسه رسیدگی پس از اعلام شروع رسمی جلسه توسط قاضی افشاری، با قرائت کیفرخواست آقای یراحی از سوی نماینده دادستان آغاز شد و حدود ۳ ساعت هم به طول انجامید.

پس از قرائت کیفرخواست از سوی نماینده دادستان، نوبت به مهدی یراحی رسید تا دفاعیات و توضیحات خود را درباره اتهامات وارده ارائه کند. پس از او نیز، قاضی پرونده، سؤالات و ابهامات را از اقای یراحی پرسید و او نیز به این سوالات پاسخ داد که فرصت خوبی برای ارائه توضیحات بیشتر از سوی آقای یراحی بود.

پس از ارائه توضیحات از سوی مهدی یراحی، نوبت به وکلای پرونده رسید که دفاعیات خود را ارائه کنیم. همچنین لایحه دفاعیه خود را نیز در ۱۰ صفحه که شامل ادله و اسناد مربوط به بی گناهی آقای یراحی است، به رئیس دادگاه تقدیم کردیم.

اتهاماتی که به آقای یراحی نسبت داده شده شامل تشویق به فساد و فحشا موضوع ماده ۶۳۹ قانون مجازات مجازات، ساخت و انتشار محتوای خلاف اخلاق و عفت عمومی موضوع ماده ۷۴۲ قانون مجازات، ترغیب و و تحریک افراد به ارتکاب جرایم خلاف عفت موضوع بند (ب) ماده ۷۴۳ قانون مجازات و تبلیغ علیه نظام موضوع ماده ۵۰۰ قانون مجازات مهم‌ترین این اتهامات هستند.

این آخرین جلسه رسیدگی بود و پس از بیان دفاعیات، ختم رسیدگی اعلام شد و احتمالا در روزهای آتی شاهد صدور رأی خواهیم بود.

ما درخواست آزادی آقای یراحی به قید وثیقه را مطرح کردیم که قاضی افشاری به عنوان رئیس شعبه، اعلام کرد که ظرف روزهای آتی درباره آزادی موکلم با قرار وثیقه تصمیم‌گیری خواهد کرد.

از این منظر که در جلسه رسیدگی هم به آقای یراحی و هم به وکلای پرونده، فرصت ارائه دفاعیات داده شد و توانستیم لایحه دفاعیه خود را نیز تقدیم دادگاه کنیم، به علاوه اینکه گفت‌وگوهای مثبتی در جلسه رسیدگی شکل گرفت، می‌توانم بگویم که جلسه رسیدگی مثبت بود اما برای اعلام نظر دقیق باید منتظر صدور رأی دادگاه در هفته‌های آتی بمانیم./ مشرق

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

ادله اثبات دعوا (علم قاضی)

بازپرس دادسرای ویژه امور جنایی و جرایم امنیتی شیراز در یادداشتی به موضوع علم قاضی به عنوان یکی از ادله اثبات دعوا پرداخت. در این

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *