احمد نورانی

۲۹ دی ۱۴۰۲

پیدا شدن نقاشی دزدیده‌ شده 《پیکاسو》 بعد از ۱۴ سال

دو نقاشی از مارک شاگال و پابلو پیکاسو که ۱۴ سال پیش به سرقت رفته بود از زیرزمینی در شهر آنتورپ بلژیک به دست آمد.

به گزارش ایسنا، این دو اثر هنری یک پرتره سبک کوبیسم از پیکاسو با نام «سَر» و نقاشی «مرد نیایشگر» از مارک شاگال است که در فوریه ۲۰۱۰ از ویلایی متعلق به خانواده هرزیکوویچ به سرقت رفته بود. 

در آن زمان ارزش این دو تابلو نقاشی ۹۰۰ هزار دلار (۷۱۰ هزار پوند) بود. در همان سرقت، سارقان جواهراتی به ارزش ۶۸۰ هزار دلار را نیز از گاوصندوق خارج کرده بودند که هرگز پیدا نشد.

به گزارش گاردین، زمانی که پلیس بلژیک مطلع شد یک دلال آثار هنری در منطقه والونز این دو نقاشی را برای فروش عرضه می‌کند، در یک عملیات مخفی چندماهه، تحرکات فرد مظنون را که یک فروشنده ۶۸ ساله ساعت‌های لوکس به نام «دانیل زی» است، ردیابی کرد و هفته گذشته به درخواست دادستان با یورش به خانه فرد مظنون مقدار قابل توجهی پول پیدا کرد، اما اثری از نقاشی‌ها نبود. 

اگرچه این فرد به داشتن این نقاشی‌ها اعتراف کرد اما از افشای ارتباط با محل نگهداری آن‌ها خودداری کرد. پس از گسترش جست‌وجوی پلیس به شهر آنتورپ و ساختمانی که پیش از این یک نمایندگی هنری بود، نقاشی‌های دزدیده‌شده در دو جعبه چوبی کشف شد. 

به گفته پلیس، این نقاشی‌ها آسیب ندیده و هنوز در قاب اصلی خود هستند. متهم اصلی به سرقت این دو تابلو نقاشی دستگیر شد.

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

آیین نامه واردات خودروهای کارکرده

به گزارش وکلاپرس / در آیین نامه واردات خودروهای کارکرده (موضوع ماده ۱۱ قانون ساماندهی صنعت خودرو) که متن آن در ادامه آمده است، واردات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *