احمد نورانی

۲۲ آبان ۱۴۰۲

کشف ۳۰ هزار تایر احتکار شده در کشور

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا از کشف بیش از ۳۰ هزار حلقه تایر احتکار شده خودرو در کشور خبرداد.

سردار حسین رحیمی در گفت‌وگو با ایسنا : در تشریح جزئیات این خبر گفت: با توجه به التهابات پیش آمده در بازار تایر خودرو پلیس امنیت اقتصادی نیز برای برخورد با سودجویان و اخلالگران در این بازار وارد عمل شد و در همین راستا نیز طرح سراسری و ویژه برخورد با احتکار لاستیک را به مرحله اجرا درآورد.

وی با بیان اینکه در نتیجه اجرای این طرح طی روزهای اخیر  ۳۴ پرونده در خصوص احتکار لاستیک تشکیل شده است، گفت: این پرونده‌ها منجر به کشف ۳۰ هزار و ۶۵۳ حلقه لاستیک به ارزش بیش از ۸۵۰ میلیارد ریال شده است. این تایرها شامل انواع سایز تایر از جمله تایر خودروهای سبک، سنگین و … است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا با بیان اینکه تاکنون ۴۴ محتکر نیز شناسایی و دستگیر شدند؛ گفت:‌ برای دستگیرشدگان پرونده قضایی تشکیل شده و آنان برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شده‌اند. تحقیقات تکمیلی در مورد پرونده هر یک از این افراد از سوی ماموران پلیس در حال انجام است.

رحیمی با بیان اینکه در نتیجه برخی از اقدامات افراد سودجو، قیمت‌های کاذب در بازار ایجاد شده بود، خاطرنشان کرد: پلیس با هرگونه احتکار و برهم
زدن نظم و امنیت اقتصادی برخورد خواهد کرد.

وی درباره اینکه آیا پلیس امنیت اقتصادی با مواردی از قاچاق تایر به خارج از کشور مواجه شده یا خیر گفت:‌ در این طرح چنین مواردی نداشتیم و عمده تمرکز نیز بر روی احتکار تایرها بود که نتایج خوبی نیز از آن حاصل شد. اجرای چنین طرح‌هایی ادامه خواهد داشت و طبیعی است که اگر افراد سودجو در حوزه‌های دیگر از جمله قاچاق و … نیز سعی در برهم زدن نظم اقتصادی داشته باشند، با آن برخورد خواهد شد.

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

ادله اثبات دعوا (علم قاضی)

بازپرس دادسرای ویژه امور جنایی و جرایم امنیتی شیراز در یادداشتی به موضوع علم قاضی به عنوان یکی از ادله اثبات دعوا پرداخت. در این

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *