احمد نورانی

۱۳ آذر ۱۴۰۲

کلاهبرداری در پوشش فروش بلیت

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از دستگیری ۱۰ نفر که در پوشش فروش بلیت مسابقه فوتبال بین تیم‌های پرسپولیس و الدحیل قطر اقدام ایجاد بازار سیاه و کلاهبرداری اینترنتی از شهروندان کرده بودند، خبرداد

به گزارش ایسنا، سرهنگ داود معظمی گودرزی با بیان اینکه کلاهبرداران و مجرمان سایبری از هر فرصتی برای کلاهبرداری و سوءاستفاده از مردم اقدام می‌کنند، گفت: طی چند روز گذشته تعدادی از شهروندان به پلیس فتا مراجعه و اعلام کردند که قصد خرید بلیت بازی پرسپولیس و الدحیل را در فضای مجازی داشتند که مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند.

وی افزود:‌ افسران سایبری پلیس فتای پایتخت بلافاصله تحقیقات خود را آغاز کردند و در بررسی‌های انجام شده مشخص شد افراد سودجو با درج آگهی‌های متعدد در فضای مجازی کاربران را به بهانه خرید اینترنتی بلیت این مسابقه به صفحات جعلی فیشینگ هدایت کرده و اقدام به سرقت اطلاعات بانکی آنان و برداشت غیر مجاز از حسابشان کرده‌اند.

معظمی گودرزی ادامه داد:‌ در بیشتر موارد این شیادان بلیتی در اختیار ندارند و صرفا با تبلیغات دروغین و به بهانه فروش اینترنتی بلیت اقدام به گرفتن مبلغی تحت عنوان بیعانه قبل از ارسال یا فروش فوری بلیط کرده و از مردم کلاهبرداری می‌کنند.

رئیس پلیس فتا پایتخت درباره سودجویان مجازی خاطرنشان کرد:‌ در مواردی نیز افرادی سودجو و فرصت طلب اقدام به ایجاد بازار سیاه فروش بلیت‌های این مسابقه در فضای مجازی کرده بودند و بلیت‌های این بازی را با قیمت‌های بسیار بالا به فروش می‌رساندند که بیش از ۱۰ نفر از این افراد دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

وی با بیان اینکه لازم است شهروندان برای تهیه بلیت‌های مسابقات فوتبال و … به سایتها و مراکز اعلام شده از سوی مراجع رسمی مراجعه کنند ، توصیه کرد: به هیچ عنوان فریب ادعاهای دروغین سودجویان مجازی را نخورید و خریدهای اینترنتی خود را از طریق مراکز معتبر و دارای نماد اطمینان انجام دهید .

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

آشنایی باچند اصطلاح مهم حقوقی

۱- توقیف دادرسی: در دعاوی مدنی پس از شروع به محاکمه در مواردی که قانون تصریح می‌کند مرجع رسیدگی می‌تواند برای مدتی دادرسی را متوقف سازد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *