احمد نورانی

۱۴ اسفند ۱۴۰۲

کلاهبرداری چینی‌ها از اپل

دو شهروند چینی بیش از سه میلیون دلار به شرکت اپل زیان وارد کردند.

به نقل از اعتمادآنلاین/  روزنامه الشرق‌ الاوسط در خبری اعلام کرد دو مرد چینی که از طریق درخواست تبدیل دستگاه‌های فیک خود با دستگاه‌های تلفن همراه اصلی اپل به این شرکت میلیون‌ها دلار زیان وارد کرده بودند، در دادگاه محاکمه می‌شوند.

این دو فرد کلاهبردار که هاوتیان چن و بنگفی شویه نام دارند حدود پنج هزار دستگاه آیفون کپی‌شده و فیک از هنک‌کنگ وارد و به بهانه تعمیر اقدام به تبدیل آن با قطعات اصلی اپل کردند و با این کار خود باعث شدند بیش از سه میلیون دلار به این شرکت زیان وارد شود.

دفتر دادستانی آمریکا در ایالت کلمبیا اعلام کرد این دو چینی در یک طرح کاملاً حساب‌شده و با استفاده از فناوری‌های نوین اقدام به کلاهبرداری از شرکت اپل کردند و میلیون‌ها دلار از طریق به دست آوردن دستگاه‌های آیفون برای این شرکت زیان به بار آوردند.

این دو کلاهبردار با استفاده از شماره IMEI جعلی بیش از پنج هزار دستگاه تلفن همراه فیک را بین مه ۲۰۱۷ تا سپتامبر ۲۰۱۹ برای شرکت اصلی ارسال کرده و موفق به دریافت تلفن‌های همراه اصلی شده بودند.

دفتر دادستانی در بیانیه‌ای رسمی تاکید کرد این دو متهم مجرم هستند و احتمالاً تا ۲۰ سال در زندان خواهند بود.

دادگاه اعلام کرد حکم خود را درباره این دو در ژوئن آینده (تیرماه) صادر خواهد کرد.

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

معافیت مالیاتی محصولات زنبور عسل

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی  مجلس با اصل استفساریه جزء یک بند الف ماده ۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده

هنر شنیدن

صدایی که شنیدن آن را می توان از نو  شنید  و با گوش های  هنرمندانه دوباره به آن گوش سپرد. این هنر خوب شنیدن از

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *