احمد نورانی

۱۵ آبان ۱۴۰۲

۲۲ مجوز دیگر به طور خودکار صادر می‌شود

در ادامه اجرای حکم قانون تسهیل صدور مجوز‌ها درباره صدور خودکار مجوز‌های تاخیر خورده، ۱۷ نوع مجوز و ۵ نوع موافقت اصولی به‌صورت خودکار صادر شد.

به گزارش خبرگزاری برنا، درگاه ملی مجوزهای کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در ادامه اجرای حکم قانون تسهیل صدور مجوزها درباره صدور خودکار مجوزهای تاخیر خورده، ۱۷ نوع مجوز تاسیس کارگاه صنایع دستی و ۵ نوع موافقت اصولی برای انواع تاسیسات گردشگری شامل اقامتگاه بوم گردی، گردشگری روستایی و مهمان‌پذیر به‌صورت خودکار صادر شد.

در لحظه اول اجرای این حکم قانونی، ۱۱۸۳ متقاضی معطل مانده این مجوزها، صاحب مجوز شدند و بعد از این هم هر درخواست این ۲۲ مجوز که در موعد قانونی توسط وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی صادر نشود توسط درگاه ملی مجوزها به‌طور خودکار صادر خواهند شد.

همه افرادی که از درگاه ملی مجوزها شناسه یکتا (مجوز الکترونیکی) دریافت می‌کنند تحت حمایت کامل قانون قرار دارند. از نظر دولت شناسه یکتا (مجوز الکترونیکی) کاملا دارای اعتبار قانونی است و همه مجوزهای کاغذی تا پایان سال جاری به حکم قانون باید به شناسه یکتا تبدیل شوند.

دبیرخانه هیات مقررات‌زدایی از همه مراجع صدور مجوز درخواست می‌کند درخواست‌های تاخیر خورده خود را در اسرع وقت به یکی از دو حالت صدور یا رد با ذکر دلیل، تعیین تکلیف کنند و هشدار می‌دهد؛ رد درخواست بدون دلیل موجه، معادل درخواست شرط اضافه از متقاضی مجوز است و جرم تلقی می‌شود. لازم به ذکر است پیش از این اعلام شده بود این هفته مجوز باشگاه ورزشی بطور خودکار صادر می شود ولی این اقدام به هفته بعد موکول شد.

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

ادله اثبات دعوا (علم قاضی)

بازپرس دادسرای ویژه امور جنایی و جرایم امنیتی شیراز در یادداشتی به موضوع علم قاضی به عنوان یکی از ادله اثبات دعوا پرداخت. در این

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *