احمد نورانی

۲۸ فروردین ۱۴۰۳

زندانی شدن مجری مراکشی به خاطر سرقت صوری

یک مجری مراکشی که تدارک یک سرقت صوری و نمایشی را برای برنامه مستقیم خود دیده بود، به همراه مجریان این نمایش راهی زندان شد.

به نقل از اعتمادآنلاین |

یک مجری مراکشی که تدارک یک سرقت صوری و نمایشی را برای برنامه مستقیم خود دیده بود، به همراه مجریان این نمایش راهی زندان شد.

پایگاه مراکشی اصوات‌المغرب گزارش داد دادگاهی در مراکش، محمد بوصفیحه مجری رادیو را به جرم تدارک یک سرقت نمایشی به چهار ماه زندان محکوم کرد.

دادگاه همچنین دو همدست او را به ترتیب به ۵ و ۳ ماه زندان محکوم و همه آنها را راهی زندان کرد.

بر اساس حکم صادرشده متهمان تلاش کردند با صحنه‌سازی یک سرقت و انتشار خبری عاری از صحت، احساس امنیت را در جامعه مخدوش کنند و عملکرد نهادهای مربوطه را زیر سوال ببرند.

این مجری رادیویی که در زمان اعلام حکم در دادگاه حضور نداشت در واکنش به آن تأکید کرد: از نمایشی بودن این اقدام توسط این دو فرد مطلع نبود و اصلاً به دنبال افزایش دنبال‌کنندگان برنامه خود نیست.

وکیل او هم خبر داد، به این حکم در مراجع ذی‌صلاح اعتراض خواهد شد.

گفتنی است ماه گذشته در برنامه‌ای که این مجری در رادیو مغرب زنده روی آنتن می‌برد، فردی با برنامه تماس گرفت و بعد از لحظاتی گفت‌وگو فریاد «دزد دزد» کرد و تماس قطع شد. فردی که قربانی این سرقت معرفی شده ۴۰ دقیقه بعد با برنامه تماس گرفت و اعلام کرد از تلفن همراه دوستش سخن می‌گوید و او هنگامی که در خودروی خود نشسته بود مورد سرقت قرار گرفت. سپس مجری او را به عنوان میهمان در برنامه فردایش دعوت کرد که مورد توجه ویژه رسانه‌ها و جامعه هم واقع شد.

بعد از پایان برنامه نیز این مجری، ویدیویی را در صفحات مجازی خود از لحظات وقوع سرقت و واکنش مجریان حین گفت‌وگوی زنده بارگذاری کرد.

مسئولان امنیتی نیز بعد از این واقعه اعلام کردند پرونده‌ای در این زمینه باز کرده‌اند تا عاملان این اقدام مشخص و دستگیر شوند، اما نتایج تحقیقات آن به نمایشی بودن منجر شد و مجری و دو فرد دخیل در این داستان را راهی زندان کرد.

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

معافیت مالیاتی محصولات زنبور عسل

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی  مجلس با اصل استفساریه جزء یک بند الف ماده ۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده

هنر شنیدن

صدایی که شنیدن آن را می توان از نو  شنید  و با گوش های  هنرمندانه دوباره به آن گوش سپرد. این هنر خوب شنیدن از

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *