احمد نورانی

۱۵ مهر ۱۴۰۲

مطالبات فرهنگیان به زودی پرداخت می‌شود/دولت درصدد احیای دانشگاه تربیت معلم

ایسنا/مازندران وزیر آموزش و پرورش با اعلام اینکه پیگیر مطالبات فرهنگیان هستیم و به زودی این بخش جبران خواهد شد، گفت: فوق العاده معلمان به ویژه معلمان ابتدایی هم مورد توجه ما قرار دارد.

رضا مراد صحرایی عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش مازندران که در استانداری برگزار شد، داشتن ایران قوی را منوط به مدرسه قوی دانست و اظهار کرد: مدارس ما در جنگ شناختی به میدان نبرد تبدیل شدند و دانش آموزان نیز در نوک پیکان قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه تعلیم و تربیت برای ما مهم است و رتبه بندی معلمان از افتخارات دولت سیزدهم است،‌افزود: اجرا برای ۹۳۰ هزار معلم بود که با فراز و نشیب‌های مواجه شد ولی هدف ما اجرای دقیق این طرح است.

صحرایی با اشاره به اینکه دانشگاه تربیت معلم بسیار ضعیف شده بود و این دولت درصدد احیای آن است، تصریح کرد: تربیت معلم در حال تقویت است و تاکنون ۷۰۰ هزار متر مربع به فضای آن اضافه کرده‌ایم، برای احیای تربیت معلم نیازمند زمان هستیم .

وی با اعلام اینکه آموزش و پرورش وقتی کوچک شد که فضای آن را گرفتند و به جاهای دیگر دادند، اضافه کرد: این سیاست غلطی بود که تامین معلم را مقدم بر تعلیم معلم دانستند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه هنرستان‌های مازندران از توازن خوبی برخوردارند اما تجهیزات مطلوبی ندارند و نیازمند توجه ویژه است، اظهار کرد: شورای آموزش و پرورش راهبردی است باید هنرستان‌های جوار تعبیه شود تا نیروهای ماهر تربیت شوند زیرا این دانش آموزان با مدرک دیپلم به شغل می‌رسند.

این مسئول به موضوع مولد سازی املاک آموزش و پرورش پرداخت و گفت: املاکی قابلیت مولدسازی دارد که دارای سند تک برگ باشد. اماکن هبه‌ای و خیری را نمی‌توانیم مولد سازی کنیم. در اجرای این طرح درآمد باید برای مدرسه سازی هزینه شود.

وی موضوع دیپلماسی آموزشی در مازندران را مهم و قابل توجه ارزیابی کرد و گفت: وقتی استاندار یک استان از این طرح حمایت می‌کند یک فرصت است؛ وزارتخانه هم پیگیر اجرای آن خواهد بود.

وزیر آموزش و پرورش به کمبود معلم در غرب مازندران  اشاره کرد و افزود: باید تربیت معلم در غرب مازندران تقویت شود.

صحرایی با بیان اینکه موسسات کنکوری تعیین کننده آینده فرزندان جامعه شده بودند، یادآور شد: هدف ما از تاثیر نمرات تحصیلی دانش آموزان در کنکور احیای مدارس است.

وی با اعلام اینکه در آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مجمع خیرین مدرسه ساز مشارکت مطلوبی دارند، افزود: ۶۰ هزار میلیارد تومان به خیرین بدهکار هستیم یعنی آنان سهم‌شان را در مدرسه سازی عملیاتی کردند ولی آموزش و پرورش سهمش را پرداخت نکرده است.

وزیر دولت سیزدهم با اعلام اینکه انباشت مشکلات در آموزش و پرورش بسیار زیاد است اما با حمایت دولت به مسیر و ریل  توسعه رسیدیم، یادآور شد: ۱۲۰ هزار مدرسه در کشور داریم و به طور متوسط روزی هشت کلاس در دو سال گذشته ساخته شده است.

این مسئول با بیان اینکه اردوگاه دانش آموزی بادله مازندران باید نوسازی شود، گفت: ۷۲۰۴ هکتار اردوگاه دانش آموزی در کشور داریم، پیش بینی برای نوسازی اردوگاه بادله ۳۵ میلیارد تومان است از این میزان ۱۰ میلیارد تومان را وزارت آموزش و پرورش و ۲۰میلیارد تومان اعتبار استانی برای اردوگاه بادله تخصیص می‌یابد.

صحرایی در ادامه از استاندار مازندران خواست تا شهرداری‌ها عوارض سه درصد را مستقیم به حساب اداره آموزش و پرورش واریز کنند و مکلف به ایجاد زیرساخت مناسب برای دانش آموزان استثنایی شوند. هم چنین زمین‌هایی که در اختیار آموزش و پرورش است برای مسکن ملی فرهنگیان استفاده شود

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

انواع اوراق قضایی

اوراق قضایی مانند: دادخواست و شکواییه، باید از سوی متقاضی در جایگاه خواهان یا شاکی تکمیل و به مرجع قضایی ارائه شود و برخی دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *