احمد نورانی

۲۸ فروردین ۱۴۰۲

نحوه تشخیص پیامک‌های جعلی سامانه ثنا چیست؟

به نقل از دیده بان هشتم : رئیس پلیس فتای تهران بزرگ توصیه‌ها و هشدارهایی را برای چگونگی تشخیص پیامک‌های جعلی سامانه ثنا ارائه کرد.
سرهنگ داوود معظمی گودرزی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه متاسفانه همچنان در مواردی شاهد آن هستیم که افراد سودجو و کلاهبردار در پوشش پیامک‌هایی مانند سامانه ثنا و … اقدام به کلاهبرداری یا سوءاستفاده از اطلاعات تلفن همراه کاربران کرده‌اند، اظهارکرد:‌ افراد سودجو و فرصت طلب با ارسال پیام‌هایی با محتوای ثبت شکایت، رسیدگی به پرونده قضایی و … از شهروندان می‌خواهند که وارد یک لینک خاص شوند. ورود به این لینک یا منجر به ورود بدافزار به تلفن همراه کاربران می‌شود، یا آنان را به صفحات جعلی برداشت از حساب و … هدایت می‌کند.

وی با بیان اینکه لازم است شهروندان تا قبل از اطمینان از صحت پیامک دریافتی، وارد هیچ لینکی نشوند، درباره اینکه چطور می‌توان پیامک‌های جعلی منتسب به سامانه ثنا را شناسایی کرد، گفت: اول از همه اینکه شهروندان توجه داشته باشند که پیامک اصلی سامانه ثنا، فاقد لینک است.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ افزود:‌ اما در هر صورت شهروندان توجه داشته باشند که در صورت دریافت پیام های مشکوک یا دارای وعده‌ها و خبرهای عجیب. حاوی لینک به هیچ وجه بر روی لینک کلیک نکنند.

معظمی گودرزی درباره دیگر روش‌های تشخیص پیامک‌های جعلی سامانه ثنا اظهارکرد:‌ شهروندان حتما باید به سرشماره دریافت پیامک توجه کنند، سرشماره سامانه ثنا مشخص بوده و به هیچ وجه از شماره شخصی یا شماره‌های تبلیغاتی پیامک انبوه، پیامکی از طرف سامانه ثنا ارسال نمی‌شود. پس مشاهده با چنین موردی نیز نشان می‌دهد که پیامک جعلی و کلاهبردارانه است.

وی افزود:‌ همچنین شهروندان توجه داشته باشند که سامانه ثنا به هیچ عنوان از شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های داخلی و خارجی به خصوص تلگرام، واتس‌اپ و … برای ارسال پیام به کاربران استفاده نمی‌کند، پس فریب چنین پیام‌هایی را نیز نباید بخورند.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ با بیان اینکه به هیچ وجه برای مشاهده ابلاغ قضایی، نیاز به واریز وجه نیست، گفت: هرگاه شهروندان با یک یا چند مورد از چنین موارد مواجه شدند، بهترین کار حذف آن پیام است. توصیه می‌شود که جوان‌ترها این موارد را به سالمندان و بزرگترها نیز یادآوری کنند.

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

آیین نامه واردات خودروهای کارکرده

به گزارش وکلاپرس / در آیین نامه واردات خودروهای کارکرده (موضوع ماده ۱۱ قانون ساماندهی صنعت خودرو) که متن آن در ادامه آمده است، واردات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *