احمد نورانی

۲۹ آذر ۱۴۰۲

کلاهبرداری با وعده اخذ ویزای تضمینی کانادا

تحریری معاون دادستان قم با اشاره به افزایش پرونده‌های کلاهبرداری با وعده اخذ ویزای تضمینی برای مهاجرت و تحصیل دانشجویان در دانشگاه‌های خارجی گفت: اغلب این مالباختگان در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام به دام این کلاهبرداران افتاده و با اعتماد به یک اکانت یا صفحه در فضای مجازی سرمایه‌های مادی، اجتماعی و روانی کنونی و آینده خود را نابود می‌سازند.

برخی از این موسسات جعلی در خارج از کشور و برخی در داخل فعالیت می‌کنند، برخی موسسات خارجی مدعی هستند که در ایران نماینده و مشاور حقوقی دارند که پیگیر امور مهاجرت متقاضیان خواهند بود و برخی موسسات داخلی نیز مدعی داشتن روابط خاص با سفارت یا افسر مهاجرتی یا مسئولان دانشگاه‌ها هستند.

در یکی از پرونده‌های اخیر مربوط به اخذ ویزای کانادا مالباخته برای مهاجرت خانوادگی به کانادا با فروش منزل مسکونی خود مبالغ میلیاردی به یک موسسه خارجی پرداخت می‌کند و این موسسه نیز در هر مرحله مستندات صدور ویزا را برای او ارسال می‌کند، اما پس از ماه‌ها سرگردانی با پیگیری و استعلام از اداره مهاجرت کانادا مشخص می‌شود که تمامی این مستندات جعلی و کلاهبرداری بوده است.

وی با هشدار به شهروندان برای جلوگیری از فریب این سودجویان بر ضرورت عدم توجه به تبلیغات و وعده‌های جذاب و فریبنده که فرصت‌ها و سرمایه‌های آنان را به نابودی می‌کشاند تأکید کرد و گفت: خانواده‌ها پیش از هرگونه اقدام و پرداخت وجه با تحقیقات کامل از صحت وعده‌ها و مجوز قانونی اشخاص حقوقی و حقیقی مدعی اطمینان حاصل کنند. / میزان

مشاوره آنلاین و رایگان موسسه حقوقی نوران وکیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *